Miten voin tehdä ilmaisen 2d pelin?

Niin siis miten voisin tehdä ilmaisen 2D pelin?
Ilman että tarvitsisi ladata mitään koneelle.
Olen yrittänyt löytää mutta löysin vain ladattavia.
Kiitos etukäteen!
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Naksauta tekstieditori auki ja ala naputella koodia.

Äänestä

VIC 20
10 poke 38789
20 poke 36826
30 for a=c d
40 d=d 1
50 print d
60 goto30

Siitä jatkat eteenpäin, kyllä se siitä.

Äänestä
  • Niin mitä perkuleita nuo on? noinko sitä peliä ohjelmoidaan? ei kai.

    Äänestä

  • tosi hyvä peli tuo. enemmän rivejäkin kuin linuxin kernelissä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttakaamua kirjoitti:

Niin siis miten voisin tehdä ilmaisen 2D pelin?
Ilman että tarvitsisi ladata mitään koneelle.
Olen yrittänyt löytää mutta löysin vain ladattavia.
Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu