Koko noin 42, itse olen 173 cm pitkä. Hihat ovat "t-paita" -pituutta, en itse halunnut olkaimetonta. Kaula-aukko on kaunis, avoin hieman neliön mallinen. Mekko-osa A-mallinen, laskeutuu todella kauniisti, ei rypisty ja istuu hyvin, mekossa myös pieni laahus. Koristekaitale kiertää vartalo-osan heti rintojen alla. Yksinkertainen, mutta näyttävä puku!
Huntu on pitkä, laahuspituinen, juuri mekon laahuksen kanssa yhtäpitkiä.
Mukaan tulee myös korsetti, jossa sukkanauha kiinnikkeet, häivyttää viimeisetkin muhkurat vartalolta.
Puku/korsetti/huntu on pesetetty pesulassa heti häiden jälkeen.
Puku on ostettu uutena hääpukumyymälästä ja ollut vain yhdet häät käytössä. Taatusti kaunis morsian tässä puvussa!
Hinta 350 € sisältäen Hääpuvun, hunnun ja korsetin.
Kuvia mahdollista saada sähköpostiin ja pukua voi tulla kokeilemaan Mäntsälään. Voin myös tuoda puvun Keski-Uudenmaan alueella.
[email protected]
HÄÄPUKU ja laahushuntu myynnissä
Kesähäät
1
212
Vastaukset
- MH
Moikka! Olisiko mahdollista saada ostettua huntu pelkästään? :) Olisin juuri tuollaisen pitkän hunnun tarpeessa. Onko hunnussasi mitä koristeita ja monikerroksinen se on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275