Koko noin 42, itse olen 173 cm pitkä. Hihat ovat "t-paita" -pituutta, en itse halunnut olkaimetonta. Kaula-aukko on kaunis, avoin hieman neliön mallinen. Mekko-osa A-mallinen, laskeutuu todella kauniisti, ei rypisty ja istuu hyvin, mekossa myös pieni laahus. Koristekaitale kiertää vartalo-osan heti rintojen alla. Yksinkertainen, mutta näyttävä puku!
Huntu on pitkä, laahuspituinen, juuri mekon laahuksen kanssa yhtäpitkiä.
Mukaan tulee myös korsetti, jossa sukkanauha kiinnikkeet, häivyttää viimeisetkin muhkurat vartalolta.
Puku/korsetti/huntu on pesetetty pesulassa heti häiden jälkeen.
Puku on ostettu uutena hääpukumyymälästä ja ollut vain yhdet häät käytössä. Taatusti kaunis morsian tässä puvussa!
Hinta 350 € sisältäen Hääpuvun, hunnun ja korsetin.
Kuvia mahdollista saada sähköpostiin ja pukua voi tulla kokeilemaan Mäntsälään. Voin myös tuoda puvun Keski-Uudenmaan alueella.
[email protected]
HÄÄPUKU ja laahushuntu myynnissä
Kesähäät
1
298
Vastaukset 1
- MH
Moikka! Olisiko mahdollista saada ostettua huntu pelkästään? :) Olisin juuri tuollaisen pitkän hunnun tarpeessa. Onko hunnussasi mitä koristeita ja monikerroksinen se on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342017
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601174- 201015
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706- 38699
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa202600- 51455
- 38438
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422