HÄÄPUKU ja laahushuntu myynnissä

Kesähäät

Koko noin 42, itse olen 173 cm pitkä. Hihat ovat "t-paita" -pituutta, en itse halunnut olkaimetonta. Kaula-aukko on kaunis, avoin hieman neliön mallinen. Mekko-osa A-mallinen, laskeutuu todella kauniisti, ei rypisty ja istuu hyvin, mekossa myös pieni laahus. Koristekaitale kiertää vartalo-osan heti rintojen alla. Yksinkertainen, mutta näyttävä puku!

Huntu on pitkä, laahuspituinen, juuri mekon laahuksen kanssa yhtäpitkiä.

Mukaan tulee myös korsetti, jossa sukkanauha kiinnikkeet, häivyttää viimeisetkin muhkurat vartalolta.

Puku/korsetti/huntu on pesetetty pesulassa heti häiden jälkeen.

Puku on ostettu uutena hääpukumyymälästä ja ollut vain yhdet häät käytössä. Taatusti kaunis morsian tässä puvussa!

Hinta 350 € sisältäen Hääpuvun, hunnun ja korsetin.

Kuvia mahdollista saada sähköpostiin ja pukua voi tulla kokeilemaan Mäntsälään. Voin myös tuoda puvun Keski-Uudenmaan alueella.

[email protected]

1

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MH

      Moikka! Olisiko mahdollista saada ostettua huntu pelkästään? :) Olisin juuri tuollaisen pitkän hunnun tarpeessa. Onko hunnussasi mitä koristeita ja monikerroksinen se on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1599
    2. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      11
      1487
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1415
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      234
      1385
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1301
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1110
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1040
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      91
      981
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe