Mistä loytää virkkaus ohjeita?

Olen etsinyt jo kaksi päivää helpoille virkkaus ohjeille mutta en löydä mistään. Tietääkö kukaan mistä löytää lasten virkkaus ohjeita?
21938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene kirjastoon ja kysy sieltä virkkauslehtiä tai kirjoja. Yleensä 4 viikkoa lainausaikaa, ennättää opetella useampia malleja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VirkkaaVirkkaa kirjoitti:

Olen etsinyt jo kaksi päivää helpoille virkkaus ohjeille mutta en löydä mistään. Tietääkö kukaan mistä löytää lasten virkkaus ohjeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu