Miks kohkata Kimistä?

Hirrrvee kohkaus Kimistä, vaikka Lotus on alemman keskikastin kärry. Kimin sijoitukset kymmenen parhaan joukkoon tulevalla kaudella mahtuvat hyvin yhden käden sormiin.
Syy on molempien. Kimi on nippanappa kymmenen parhaan kuskin joukossa, ja auto kuuluu keskikastiin.
Avauskilpailu tulee jo osoittamaan, että ei ole paljoa odotettavissa Lotus/Kimi kaksikolta tulevalla kaudella. Grossjeankin pärjää paremmin.
Kiva markkinointitemppu organisaatiolta houkutella sammunut "tähti" Kimi, kuten Schumikin mukaan...ja typerykset maksaa..
7216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei tainnu mahtua yhden käden sormiin

Äänestä

Kyllä. Silmät on avattu kauan sitten tämän palstan katellisten luusereiden ja omassa elämässään mitään aikaan saaneiden vetelyksien ja ilman arvomaailmaa olevien panettelukirjoituksille joita avaus edustaa.

Tee omassa elässäsi edes 100 000:s osa Kimin aikaansaannoksista ja palaa vasta sitten asiaan :D

:D

Äänestä

Kyllä nyt kelpaa taas kateellisten suomalaisten keksiä tekosyitä miksi Kimi voitti.
Sitähän ei voi myöntää kirveelläkään, että osaa Kimi myös ajaa.

Äänestä

"Syy on molempien. Kimi on nippanappa kymmenen parhaan kuskin joukossa, ja auto kuuluu keskikastiin.
Avauskilpailu tulee jo osoittamaan, että ei ole paljoa odotettavissa Lotus/Kimi kaksikolta tulevalla kaudella. Grossjeankin pärjää paremmin.
Kiva markkinointitemppu organisaatiolta houkutella sammunut "tähti" Kimi, kuten Schumikin mukaan...ja typerykset maksaa.. "

Mitenkäs se nyt menikään, se äskeinen kisa? Se kateus, se kateus.

Äänestä

""""""Avauskilpailu tulee jo osoittamaan, että ei ole paljoa odotettavissa Lotus/Kimi kaksikolta tulevalla kaudella. Grossjeankin pärjää paremmin.""""""""

No, eipä voi ihminen paljoa enempää olla väärässä. Luulisi että pikkasen hävettäis näin iso väärässä oleminen. Minä en ole koko elämäni aikana ollut noin väärässä missään asiassa.

Äänestä

Provon viestiketjun aloittaja on selvästikin täysin lajia ymmärtämätön puusilmä apinanaivoinen tollo idiootti, joka on häpeäksi jokaiselle seuraamalleen lajille. Noila tiedoilla ja tuolla analyysikyvyllä kannattaisi olla hiljaa, mennä metsään köyden kanssa ja tehdä henkilökohtainen jälkiaborttiratkaisu joka olisi palvelus ihmiskunnalle!

Äänestä

Vaikka rengasvalinta osui Lotus tallilla nappiin, niin pelkästään sen ansioksi ei voittoa voi laskea. Muut kahden pysähdyksen tallit olivat aivan häntäpäässä.

Voitto tuli myös suurella erolla ja vähemmillä vaihdoilla joutuu ajamaan varovaisemmin, joten rengasvalinnan hyöty tässä tapauksessa oli vain pari sijaa. Hyvässä tapauksessa voitto olisi voinut tulla myös kolmella pysähdyksellä. Silloin olisi vain pitänyt taistella enemmän eikä ajaa renkaita säästellen.

Tämä ei nyt tarkoita sitä, että Kimi ja Lotus voittavat automaattisesti maailmanmestaruuden.

Tulos oli yllätys. Se oli yllätys muillekin kuin söpöttäville nettihörhöille, mutta varovaisissa arvioissa oli ennakoitavissa myös tämä vaihtoehto. Ei kuitenkaan näin selvästi ja ylivoimaisesti sekä siten että lähes kaikki huipputallit ja kuskit pysyvät radalla ja heidän autonsa kestävät. Viimeksi voittoon siivitti muiden epäonni. Nyt se tuli puhtaasti tallille ja kuskille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Open your eyes kirjoitti:

Hirrrvee kohkaus Kimistä, vaikka Lotus on alemman keskikastin kärry. Kimin sijoitukset kymmenen parhaan joukkoon tulevalla kaudella mahtuvat hyvin yhden käden sormiin.
Syy on molempien. Kimi on nippanappa kymmenen parhaan kuskin joukossa, ja auto kuuluu keskikastiin.
Avauskilpailu tulee jo osoittamaan, että ei ole paljoa odotettavissa Lotus/Kimi kaksikolta tulevalla kaudella. Grossjeankin pärjää paremmin.
Kiva markkinointitemppu organisaatiolta houkutella sammunut "tähti" Kimi, kuten Schumikin mukaan...ja typerykset maksaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu