Äiti kertoi, että sisälle työnnetään joku "sauva". Aloin hirveästi pelkäämään, että se sattuu yhtä paljon kuin seksi... kokemuksia?
Ultra 13-vuotiaalla - pelottaa
11
970
Vastaukset
- "vähän" vanhempi
Kokemusta on, ihan normaali juttu jos alkuraskaudesta käy ultrassa. Joskus tosin nähdään heti jo mahan päältäkin, riippuu ihan viikoista.
Ja ei tunnu mitenkään pahalta, mutta sekin riippuu ihmisestä. Jos jännittää liikaa niin voihan se tuntua iljettävältä. - radiator
Se on semmonen ohut sauva, se ei satu. Ja eihän ne mitään sinne sörki ilman liukkaria.
- rv36+0
Joo siis jos on nt-ultra eli about 12 viikolla, niin eivät katso sisäisesti, vaan vatsan peitteiden päältä. Kyseinen sauva on joku 1,5 kertaa peukalon paksuinen ja jos olet ihan rentona niin ei tunnu yhtään pahalta. Myös se, että käyttävät liukastusvoidetta helpottaa sauvan sisäänmenoa ja tietenkin on silloin "vähemmän kivuliasta". :) No panic. Itse kammosin sisätutkimusta huomattavasti enemmän, mutta kun oli semmonen mukava lääkäri joka lupasi, aina jännittäessäni, ettei liikuta yhtään sormia jolloin pystyin taas rentoutumaan ja lääkäri tekemään työnsä.
Perjantaina taas lääkäri jäiks!- ....
Ekassa raskaudessa mulle kyllä tehtiin emättimestä ultraus viikolla 12.. Tokassa ei.. Ja kyseessä on eri paikkakunnat, joten vaihtelee ihan kunnittain.
Ja jos ei olisi tokassa onnistunut mahan päältä, niin olisi sitten kokeiltu sisäisesti.
Hei Ensi kuussa
Oletko sinä mistäpäin Suomea?- huhuhuhh1
"Äiti kertoi, että sisälle työnnetään joku "sauva". Aloin hirveästi pelkäämään, että se sattuu yhtä paljon kuin seksi... kokemuksia?" Pakko olla provo. Jos sormenpaksuinen ultrasauva sattuu niin mitenhän sitten se kun pusket sieltä tussustasi melonin kokosen möykyn luuta ja lihaa?
- tietoja
13-vuotiailla se on automaattisesti sektio, koska paikat ei ole tarpeeksi kehittyneet alatie synnytykseen.
- Pässinpäääää
tietoja kirjoitti:
13-vuotiailla se on automaattisesti sektio, koska paikat ei ole tarpeeksi kehittyneet alatie synnytykseen.
No ei ole!
- tietoja
Pässinpäääää kirjoitti:
No ei ole!
Ehh.. Kyllä kaverini pikkusiskolle näin sanottiin, että tehdään automaattisesti sektio nuorilla. Mihin perustat väitteesi?
- ,,,,
provo
Mitäs siinä on pelkäämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741