Äiti kertoi, että sisälle työnnetään joku "sauva". Aloin hirveästi pelkäämään, että se sattuu yhtä paljon kuin seksi... kokemuksia?
Vastaukset 11
- "vähän" vanhempi
Kokemusta on, ihan normaali juttu jos alkuraskaudesta käy ultrassa. Joskus tosin nähdään heti jo mahan päältäkin, riippuu ihan viikoista.
Ja ei tunnu mitenkään pahalta, mutta sekin riippuu ihmisestä. Jos jännittää liikaa niin voihan se tuntua iljettävältä. - radiator
Se on semmonen ohut sauva, se ei satu. Ja eihän ne mitään sinne sörki ilman liukkaria.
- rv36+0
Joo siis jos on nt-ultra eli about 12 viikolla, niin eivät katso sisäisesti, vaan vatsan peitteiden päältä. Kyseinen sauva on joku 1,5 kertaa peukalon paksuinen ja jos olet ihan rentona niin ei tunnu yhtään pahalta. Myös se, että käyttävät liukastusvoidetta helpottaa sauvan sisäänmenoa ja tietenkin on silloin "vähemmän kivuliasta". :) No panic. Itse kammosin sisätutkimusta huomattavasti enemmän, mutta kun oli semmonen mukava lääkäri joka lupasi, aina jännittäessäni, ettei liikuta yhtään sormia jolloin pystyin taas rentoutumaan ja lääkäri tekemään työnsä.
Perjantaina taas lääkäri jäiks!- ....
Ekassa raskaudessa mulle kyllä tehtiin emättimestä ultraus viikolla 12.. Tokassa ei.. Ja kyseessä on eri paikkakunnat, joten vaihtelee ihan kunnittain.
Ja jos ei olisi tokassa onnistunut mahan päältä, niin olisi sitten kokeiltu sisäisesti.
Hei Ensi kuussa
Oletko sinä mistäpäin Suomea?- huhuhuhh1
"Äiti kertoi, että sisälle työnnetään joku "sauva". Aloin hirveästi pelkäämään, että se sattuu yhtä paljon kuin seksi... kokemuksia?" Pakko olla provo. Jos sormenpaksuinen ultrasauva sattuu niin mitenhän sitten se kun pusket sieltä tussustasi melonin kokosen möykyn luuta ja lihaa?
- tietoja
13-vuotiailla se on automaattisesti sektio, koska paikat ei ole tarpeeksi kehittyneet alatie synnytykseen.
- Pässinpäääää
tietoja kirjoitti:
13-vuotiailla se on automaattisesti sektio, koska paikat ei ole tarpeeksi kehittyneet alatie synnytykseen.
No ei ole!
- tietoja
Pässinpäääää kirjoitti:
No ei ole!
Ehh.. Kyllä kaverini pikkusiskolle näin sanottiin, että tehdään automaattisesti sektio nuorilla. Mihin perustat väitteesi?
- ,,,,
provo
Mitäs siinä on pelkäämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42564
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520