Jkl yliopisto- liikuntapedagogiikka

ylioppilasmoi

Moikka!

Olen hyvin kiinnostunut hakemaan Jyväskylään lukemaan liikuntapedagogiikkaa ja pyytäisin oikein nätisti jos joku asioista tietävä voisi vastata muutamaan kysymykseeni!

1. Ymmärtämäni mukaan toisessa vaiheessa on opetustuokio ja liikunnallisia osuuksia... Mitä näissä testataan ja millä keinoin?
2. Voinko lukea opintojen ohessa myös kauppakorkean puolelta kursseja?
3. Millainen koulu ja ilmapiiri koulussa on?
4. Miten laajasti voin erikoistua muuhun kuin opettajan tehtäviin?

Kiitos sille ihanalle, joka jaksaa vastata!!

1

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kyllä uskoisi

      Liikuntapedagogiikka on sen verran suosittu opiskeluala, että pääsykokeissa kysymyksiin kannattaa vastata suuremmalla tarkkuudella kuin tämänkertainen palstanvalintasi osoittaa. Palstan otsikko on nimittäin "Jaa tuskasi muitten kanssa. Keskustele lopputyön ja gradun tekemisestä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      238
      2699
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1134
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1098
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      995
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      807
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      805
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      121
      769
    Aihe