YT:tä pukkaa, ei voi mittään

Etuovi.comin omistaja aloittaa yt-neuvottelut

Alma Media -konserniin kuuluva asuntokaupan verkkopalvelu Etuovi.com uudistaa tulevien kuukausien aikana liiketoimintastrategiansa.

Keskiviikko 07.03.2012 klo 13:07


Ylihinnoittelu ja asuntokeinottelu ovat tulossa tiensä päähän
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jokakoti, sieltä kaikki nykyään löytyy. Ja sitä pitää yllä kiinteistövälittäjät eivätkä mediakonsernit, joten voit hyvinkin olla oikeassa.

"Ylihinnoittelu ja asuntokeinottelu ovat tulossa tiensä päähän"

Äänestä
  • >>Ja sitä pitää yllä kiinteistövälittäjät eivätkä mediakonsernit,

    Ja ei:n poikain koromankanavalla (mtv3) ei ole jallituksessa mitään osuutta ?

    Kumpa tuohon voisi uskoa !

    Äänestä

  • MTV3 omistaa myös osan jokakodista, joten silläkin on suuri rooli. Vaikka jokakodin sivuilla onkin selvimmin näkyvissä välittäjät, suurin jokakodin omistaja lienee kuitenkin MTV3, joka myös markkinoi sivustoa erittäin voimakkaasti.

    Äänestä

Olet aivan oikeassa. Johan sen etuovi.com:kin kertoo, nyt ei kannata ostaa omaa asuntoa. Nyt kannattaa jatkaa elämää vuokrakämpässä tuhnutellen....


.......heh heh heh heh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tien pää kirjoitti:

Etuovi.comin omistaja aloittaa yt-neuvottelut

Alma Media -konserniin kuuluva asuntokaupan verkkopalvelu Etuovi.com uudistaa tulevien kuukausien aikana liiketoimintastrategiansa.

Keskiviikko 07.03.2012 klo 13:07


Ylihinnoittelu ja asuntokeinottelu ovat tulossa tiensä päähän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu