Mitä arvoja muilla on?Mulla on 98 ja rautakuurille mars,mars....
rauta-arvot
23+5
11227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mulla oli viimeksi 111 ja huomenna selviää että missä nyt mennään arvojen kanssa. Rv23 menossa.
Rv 36, hemoglobiini 116 (kaksi viikkoa aiemmin oli 128), joten rautaa naamaan. Inhottaa kyllä ajatuskin, kun rauta aiheuttaa minulla järjestään ummetusta ja olo on näillä viikoilla ihan tarpeeksi tukala ilmankin... :D
Saapa nähdä, miten tuo obsidanin kanssa käy, käykö mahaan kovastikin.Tänään alotin...
Heti kun selviää, miten se Obsidan vaikuttaa niin kannattaa toimia. Minulla tuli ummetusta, toisilla menee löysäksi. Jotkut ei ole moksiskaan. Mutta jos ummetusta tulee, niin kannattaa ihan tosissaan koettaa kuivattuja, liotettuja luumuja. Minä heitin vielä vehnäleseitä löysäksi liotettuihin luumuihin, niin avot, maha alkoi toimia. Niitä voi vetää useamman satsin päivässä, monella auttaa. Lisätään nyt tähän vielä, että kaikilla ei, ettei tarvitse jonkun tulla kirjoittamaan, että "ei minulla vaan luumut auttaneet". :)
Salus Floradix imeytyy hyvin ja sopii herkkävatsaisellekkin.
Joo, noita nestemäisiä kannattaa kokeilla sitten, jos tabletit eivät sovi, mutta ei heti, koska niissä on rautaa mitättömän vähän. Tuossa suosittelemassasi tuotteessa esim. 15 mg vuorokausiannoksessa, Obsidanissa 100 mg. Pienet määrät eivät välttämättä riitä nostamaan hemppaa tai edes pitämään sitä samalla tasolla.
Mulla ei tullu obsidanista mitään, ainostaan väri on nykyään siitä johtuen mustaa :D
Kiitti luumuvinkistä... :)
Ei kestä. Mukavana yksityiskohtana voin kertoa, että ennen kuin kokeilin niitä luumuja, ummetus oli kestänyt jo neljä päivää... Eli aika toivoton oli tilanne. :D
Mulla ekalla käynnillä rv7 oli 135, sitten rv12 oli 129, sitten rv16 oli 123, sitten rv 22 oli 108 jolloin laittoivat rautakuurille ja nyt rv29 oli 112.
itselleni ei tuo rauta myöskään sopinut eikä arvoja nostanut. Luontasituote kaupasta löysin rautavalmisteita, nyt ei enään ole tuota ummetusta yms muuta maha helvettiä ja lähti arvot nousuun :)