JOs hommaisi ko. puhelimen ja siihen Android Marketin Navionics kartat niin Hintalaatusuhde olisi ainakin kohdallaan. Jos vain yhdistelmä toimiii. Onko kenelläkään tietoa puhelimesta.
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/41915/cxjtc/Huawei-U8800-IDEOS-X5-Android-puhelin-musta
https://play.google.com/store/apps/details?id=it.navionics.singleAppEurope#?t=W251bGwsMSwyLDIxMiwiaXQubmF2aW9uaWNzLnNpbmdsZUFwcEV1cm9wZSJd
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/41915/cxjtc/Huawei-U8800-IDEOS-X5-Android-puhelin-musta
https://play.google.com/store/apps/details?id=it.navionics.singleAppEurope#?t=W251bGwsMSwyLDIxMiwiaXQubmF2aW9uaWNzLnNpbmdsZUFwcEV1cm9wZSJd
Vastaukset 5
Vanhimmat
Omassa tabletissa toimii sen mitä olen kokeillut sekä kaverin iPhonessa
Viime vuonna maksoi vielä vain 9.99e, nyt 26e mutta ylettyykin jo Kanarian saarille, tosi hyödyllistä meille siis.
Jos haluut isomman näytön niin osta 10"" halis tabletti (140e) ja siihen kartat
Navionics Marine Europe toimii tuossa, myös Aurora ICS 4.0 firmiksellä. Hiukan liian pieni näyttämö venehommiin mutta sitä varten hommasin juuri Galaxy Tab 8.9:n. Tuo on loistava!
Galaxy tab hinta 500 euroa ei minun kukkarossa ole moiseen varaa. Tuo puhelin menisi taskussa ja ei välttämättä mitään puhelinliittymääkään tarvitsisi jos langattomasti kotona pääsisi nettiin.
Kova on hinta verkkokaupassa. Huutonetissä näyttää olevan vähän käytettyjä saikulla!
Voihan siihen ja muuhunki käyttöön ostaa halpis padin, niinkuin tämäkin millä just surffaan, ebay.fi:stä, ilman alvia ja tullia kun ostaa halvalla briteistä. 10"" saa päälle satkulla, 7-8"" allekin.
Omassani irroitettava antenni jota voi käyttää kun tarvii, veneessä tai autossa. Ei muuten hassumpi autonavigaattori tuo 10"" ulkomailla.
Ei muuten vastaa 800e Samsungia, eikä maksakkaan 800.