Pistäkää äkkiä säännöt!

Täällä taas eräs massapostaaja heittää joka aloitukseen iHerb mainoksia ja markkinointia, joka on kiellettyä! ts. Suomi24 sääntöjen vastainen!

http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4086
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi ylläpito poisti sieltä aika paljon niitä pois.

Iso kiitos!

Säännöt vain puuttuu.

Äänestä

Aivan turhaa laittaa säännöt jokaiselle palstalle. Ensinnäkin säännöt löytyvät helposti omasta paikastaan ja toisekseen spämmerit ja häirikset eivät sääntöjä noudata.

Ainoa järkevä ratkaisu em kaltaisella palstalla on, että käyttäjät ilmoitelevat sääntöjen vastaiset viestit siihen tarkoitetulla lomakkeella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä taas! kirjoitti:

Täällä taas eräs massapostaaja heittää joka aloitukseen iHerb mainoksia ja markkinointia, joka on kiellettyä! ts. Suomi24 sääntöjen vastainen!

http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4086

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu