Muistan sinua vaikka oletkin pyöristynyt ja vielä äkäisempi kyyninen akka kuin nyt :)
Kymmenen vuoden kuluttua
hyvällä
32371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Mistä sinä tiedät,että onko hän pyöristynyt ja kyyninen.Kuule monet naiset pitävät itsestään eerittäin hyvää huolta.
Sinua en huolisi,vaikka minulle työnnettäisiin satasen seteleitä rintsikoiden väliin
Ai kauheeta, muistelekko kiukkusia akkoja vain kymmenen vuoden välein?
Onneks mä oon kiltti...
enpäs ole mitään tuota...kymmenenkään vuoden kuluttua....
Niinpä tietysti.
Kylläpä sitä henkseleitä läpsytellään. Katotaan 10 vuoden päästä. Ja sitäpaitsi, helppohan sun on sanoa, kun et ole sen kanssa.
Täällä ei ole muita vissiin, kun äkäisiä ukonturjakkeita :)
Pidähän suusi, nyt NAISTEN PÄIVÄ !! Mieti vähän mitä sustasi päästelet.
Ja , en ole kyyninen, ja akka en alkuunkaan. NAINEN kyllä.
Kymmenen vuoden kuluttua voit tosiaan verrata, kumpi teistä on edelleen läskimpi.
pidä kirjoittaa moista viestiä, tuskin olet itse kuitenkaan niin mallikelpoinen ihminen
että olisi varaa tuohon ?
olla hänelle noin ilkeä ? Mitä pahaa hän on sinulle tehnyt ?
10 vuoden kuluttua tuhkani on siroteltu mereen.
Revi tästä huumoria ja sitäpaitsi ap: naiset eivät ole akkoja
ja mitä kyynisyyteen tulee, äreistä, vaativista miehistä
johtuu paljolti, että naisille kenties käy näin.
helv**** typeristä miehistä se tosiaan johtuu jos naisille käy niin...........miksi en voisi kiinnostua naisesta`?
Hän ei halua muistaa sinua.
Kymmenen vuoden päästä et mahdu ovastasi ulos, äijä !
Mä muistan hänen kolisevat luunsa vasten mun reisiäni :)
no ehkä minäkin se läpseen :) Jos oiken tarkasti sitten jaksan vielä muistella :)
Kiitoksia tosikoille ja veitikoille :)
öitä
Ehkä sun "huumoris" ei oikein pure väestöön, ap :)
Monihan sentään nauroi hänelle takaisin. Pihatonttu löytänyt vertaisensa :)
No niin joo, jos sitä asiaa noin tarkastelee :) Mulla vain on sellanen huumorintaju, että se ei kolahda ap:n kanssa yhteen.. Se oli vain mun mielipide. Sääli onkin sitten eri juttu :)
Ei mullakaan kolahda, eipä ei.
Sitten muistelet, että olishan se joo pitäny ottaa elämään haastetta jo kymmenen vuotta sitten. Nyt on niin tasapaksu emäntä, että vaikka kirveitä satais, niin se ei sano juuta eikä jaata. Sillä on vaan niin mukavaa, kun on komea isäntä. Vaikka ei se enää niin komea, mutta tuossa takan reunalla nököttävässä vihkikuvassa, joo sillon se oli sitä. Vieraissa juoksee edelleen, viinaa ottaa usein ja vähän on äksy, mutta kyllä se oli silloin niin komea ja hyvin puhu. Hyvin puhu.
V*ttu joo.
on se perkele,ku tää nälkä ei lähe kolmella kupillisella kahvia.jepjep ja nämäkin housut,kohta vilkuttaa persettä.samapa tuo.
minä en, toistaiseksi ovat siis vieneet aivan päinvastaiseen suuntaan :)
Sekö sua nyt harmittaa?
Kymmenen vuoden päästä mua ei taida enää olla olemassa :)
Aidosti sivistyneet ihmiset eivät koskaan kommentoi toisen ulkonäköä, mutta ap ei taida kuuluakaan sivistyneisiin ihmisiin, vaan alkukantaisiin hirviöihin.
Hahaa, olen kuule niin laiha ja kurttunen akka ettet edes tunne. Ja niin äkänen ettei sunlaisilla ole lähelle mitään asiaa.
Onko tässä muka huumoria? Minkähänlainen itse olet kymmenen
vuoden kuluttua ? Ei sulla ainakaan ole sydämen sivistystä .
Ja mitenkä sinä liityt hyvä ihminen siihen. Ukkoni tykkääkin varmaan vielä enemmän minusta sitten ja pyöreistä pehmoisista muodoistani...sanookin aina, että älä enempää laihdu täytyyhän sitä olla jotain mistä ottaa kiinni. :))
Muistele ihan rauhassa vaan, muuta sulle ei jääkään. Mä olen vain se liian hyvin infottu entinen optimisti.
Typerä viesti!
Mistäs sä päättelet että minussa tuollaisia muutoksia ilmenee ;)
Äkäinen saatan olla jos niikseen tulee, mutta että kyyninen! Tuskinpa ikinä kyynistynkään, kun en ole vielä tähän ikään mennessä onnistunut kyynistymään ;).