Kyselen nyt siis täältä kun en oikein löytänyt mistään vastausta siihen, että saako lentokoneeseen viedä ollenkaan hiusten vaalennukseen käytettävää vetyperoksidia? Käsimatkatavaraan nyt ei varmaan mutta entäs ruumaan? Ja jos voi niin voiko sille tapahtua koneessa jotain kylmässä ruumassa? Onko kokemuksia hiusvaalennusaineiden kuljetuksesta koneessa?
Vetyperoksidia lentokoneeseen?
kysyisin_vähän
3850
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saa kuljettaa ruumassa ja sille ei tapahdu yhtään mitään kylmässä,kyllä tehoa löytyy matkan jälkeenkin.
Kokeiltu on useammat kerrat ja vaikka millä lentoyhtiöllä, EU:n sisällä ja ulkopuolella.
Oma kokemus on useammasta yksittäisestä pienemmästä pullosta ja jauheesta,en koskaan ole kuljettanut king size kampaamokokoja.
Kiitos paljon hyvästä ja kattavasta vastauksesta! Eipä tarvitse tätäkään enää miettiä.
Nykyään on lentokoneiden ruumat saman lämpöisiä kuin matkustamot. Muuten en edes tajua miksi ainetta mitää mukaan ottaa? Kai sitä saa myös perillä ja miksi ei käytä ennen lähtöä?