Terkkui Turust!

Näkyillään!
12306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Turku on Suomen pyllynreikä.

Äänestä

Muuta ny äkkii pois sieltä....

Äänestä

Se o simmottis et Turuust, ko mää sanosi.

Äänestä

Täält puoljokkee kans terkkui J....lle Turkkuu!

Äänestä

mukavaa viikonloppua:)

Äänestä

mukavaa viikonloppua:)

Äänestä

Turunmurrelle kans terkkui ja rentouttavaa viikonloppua :)

Äänestä

Mitä sä Turussa teet?

Äänestä
  • Arvaa.. kakskerran :)

    Äänestä

Jep. Tuun maaliskuun lopulla ja jeee mä muutan sinne kesään mennessä. Työt ja kaik puhuttu...
terkkui täält savonsyrämest. Ikävä ihan mahdoton...

Äänestä

Terkkusii vaa sinneki juu. Ei täs ny auta mikää muu jo nauraa mun silmät ja suu.

Äänestä
  • Niihän ne tekköö...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


7/7 kirjoitti:

Näkyillään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu