Siis.. joku Marjo jonka mainos tuli Liviltä. Super? Kuka tää on, ikinä en oo kuullut enkä nähnyt? Ihme kireän näköinen tekohymy naamalla näytti olevan ja todella vanhan näköinen, luulin että reippaasti yli 50vee mutta ei kai voi olla, kun odottaa lasta..?
Onko siis taas joku jota kukaan ei tunne ja jolla "superkiire", kuten Martinalla, siis samaa tyyliäkö??? Mikä on naisen ammatti, koulutus ym?
Onko siis taas joku jota kukaan ei tunne ja jolla "superkiire", kuten Martinalla, siis samaa tyyliäkö??? Mikä on naisen ammatti, koulutus ym?
Vastaukset 27
Vanhimmat
Näin hänet Tuuri-ohjelmassa, siellä perhe aloitti joka aamun jumpalla ja lapset soitti harmonikkaa, muistaakseni ihan Keskiselle itselleen. Hän luotsaa sitä Tauskin Hennan tanssiryhmää NiceKone ja on mallitoimisto Model Acen johtaja. Ja varmaan kaikkea muutakin. Hyperaktiivinen tapaus.
Onks toi se sama legendaarinen super-mama, joka leipoi muffinseja, veti zumbatreenit ja soitti harmonikkaa--- siis samalla kun synnytti kaksoset?
No ne on näitä oman elämän sankareita, joista yritetään puoliväkisin tehdä jotain uutta, kohdistettu kai perheellisille. Taso on aika paska, ohjelmapäälliköt pihalle telkkarista.
Herättääkö kaupan mainokset jonkinlaisia intiutioita ?
Onko hää ehkäpä tään nintendopelin putkimies Super Marion vaimo?
Tietääkseni kyllä.
Mun tietääkseni se on Super-Marion sisko. Yhdennäköisyys on nimittäin niin ilmeinen.
V,ittu, mitä ihme itkemistä taas koko ketju! Teille pilkkaajille ei kelpaa kukaan, pitäis kai olla joku Lothar tai muu superihminen että miellyttäisi teitä näätiä.
Mitä pilkkaa?? Taas yks ressukka lisää joka oikein tunkee itseään pilkattavaksi. Kaikkihan nää tän tason julkkikset on osoittautuneet ennemmin tai myöhemmin jollain tapaa arvomaailmaltaan vinksahtaneiksi, joten miten tämä voisi olla poikkeus? Mitään super ja hyper ihmisiä ei ole, on vain ihmisiä jotka eivät piittaa suuremmin muiden hyvinvoinnista omia tavoitteitaan kurkotellessa. Siinä saa näennäisesti enemmän aikaiseksi kun ei välitä muille aiheuttamastaan vahingosta. Eiköhän tässäkin tapauksessa ole tullut selväksi että mies hoitaa arjen jotta rouva saa toteuttaa itseään eli jonkun täytyy luopua jotta toinen saa enemmän. Toivon todella että lapset ovat oikeasti iloisia ja pirteitä eikä kyse ole siitä että se on päälle jäänyt rooli koska muunlaisia tunteita ei ole hyväksytty. Pelkään vain pahoin että äidin epäterve suhtautuminen ei rajoitu vain omaan, anorektiseen kehoon vaan myös lasten elämään.
Höh höh, mietin et millä aikaa toi muija relaa. Koko ajan jotain höösäämässä asiaa jolla ei nyt todella oo mitään merkitystä meille muille. Kohta luetaan lehdistä et paloi loppuun ja masis ja kaikkee muuta mitä tosta seuraa.
Mitä tollanen höyryäminen meinaa, elämä menee vaan vilauksessa ohi. Mummona sit istuu yksin ja itkee et kun mä silloin olin julkkis...
Tavallinen maalaisjärjellä oleva ihminen katsoo tuota SUPERÄITIÄ lähinnä säälien ,,...Taas yksi laihalla älyllä varustettu bimbo blodi.
Mulle tulee siitä naisesta todella nolo olo. Että kehtaa. Jonkun puolivararikossa olevan huonotasoisen "malli" yrityksen omistaja... Kaikinpuolin niin tyrkkyä, säälittävää, vähän sellaista martinatasoista oleilua.
enntiedä
Se on fiksu nainen!!
Tämä supermarjo kylläkin luotsaa Lamourettes-tanssiryhmää. Henna pyöritt nicekonetta itse
JOO TÄN PÄIVÄN ILAPÄIVÄLEHDESSÄ JUTTUA JOSTA SELVIÄÄ IKÄ KUN SIINÄ JUTTUA ETTÄ TÄÄ MARJO SEURUSTELLUT VUONNA 1992 MÄKIHYPPÄÄJÄ ANDREAS GOLDBERGERIN KANSSA JOLLOIN OLLUT 17 V. ELI NYKYÄÄN SIIS N. 37 V. JÄRKYTYIN KUN OIKEASTI NÄYTTÄÄ N. 50 VUOTIAALTA ? JA JOO MULLA EI OLE MITÄÄN KYSEISTÄ IHMISTÄ VASTAAN , TUNTUU OLEVAN AKTIIVINEN JA JÄRJESTÄVÄN LAPSILLEENKIN AIKAA JA HARRASTUKSIA , MUTTA TOSI PAHA JUTTU JOS TOLLAINEN KIIRE SAA IHMISEN NÄYTTÄMÄÄN 15 VUOTTA ITSEÄÄN VANHEMMALTA ???????????
Marjo todellakin näyttää yli 50-vuotiaalta. En mitenkään uskonut että muka 38-v. Naama on niin ryppyinen ja ehkä tuo "luurankomainen" laihuus ei enää tuossa iässä ole hyväksi ulkomuodolle.
Kauneusunia päivään niin naama nuorentuu narsistillakin
Voe voe kun.tämmösiä.hiihtelijöitä.ltetaan.telkkariin,mulla.on ystävä.oikea.super.äiti,hoitaa kotona.lastaan,joka.on.eritääin vaikea vammainen,toinen lapsi terve.. se on oikea leijonaäiti!.tämmöset juopon "super"-äidit on täysin ohjelman tekijöiden provoa!!
Kuka harrastaa 6 iltana viikossa? Lapset. Kuka hiihtää kilpaa? Lapset. Kuka heittää 100 keikkaa vuodessa? Lapset. Kuka käy koulua? Lapset. Siis eihän toi täti mitään tee, lapset tekee.
Taas raakasti aliarvioidaan suomalaisia, ja suurenmaailman tyyliin provoillaan tyhmimmät katsomaan ja hämmästelemään aktiivisuutta ja aikaansaamista.
Kokonaan eri asia on kestääkö kyseisen supermarion omat sisuskalut palautetta, ja onko odoteltu vain ja ainoastaan ihailua/positiivista palautetta. paskaa tulee lentämään heidän tuulettimeensa se on varma, ja kärsijöinä ovat tämän perheen Lapset, jos ei välittömästi niin jonkin ajan päästä, ja tämä ressukka avio"mies", joka lampaana antaa kiilusilmäisen vaimonsa viedä puolustuskyvyttömät lapset alttiiksi kaikelle "hyvälle" mitä tuleman pitää.
Näin naisena pidän kyseistä herraa eunukkina!
Ja edelleen - miksi pitää katsoa sitä roskaa, jos ei kiinnosta. Olkaa kattomatta, ja menkää vaikka uimaan tai lastenne kanssa lenkille!
Marjo on oksettavinta mitä vähään aikaan olen telkkarista nähnyt.. Humppaava NOKKAELÄIN mun mielestä.. Ja mieskin alistunut paskaan, jossa kerrotaan alkoholismista mitä ei edes ollut!!!! Katelkaa kehujat peiliin..
Olipas paljon kielteistä tekstiä Marjosta, no mielipiteensä tietysti kullakin. Mielestäni fiksu ja hyvän arvomaailman omaava upea nainen, ja niinkuin kutsui itseäänkin "touhutädiksi', tykkää touhuta ja se tyyli sopii hänelle!
Annetaan kaikkien kukkien kukkia!
Ja kuka nyt jaksais normaali Suomi-äitiä telkkarista katsoa joka marimekko paita päällä laittais kotiruokaa eikä huolehtisi itsestään :D
No vitsi vitsi, älkää nyt kukaan tästä vetäkö hernettä nenään! Mutta aika harvassa taitaa Marjon kaltaisia naisia Suomessa olla, ja siksi hänestä varmasti ohjelma tehtiinkin kun on sen verran erilainen. Itse tykkään katsella tätä touhutätiä, olen itsekin samanlainen hössöttäjä eikä meinaa kukaan pysyä perässä!
Hyvää yötä kaikille =)
Kyllähän tälläisiä touhutätejä löytyy vaikka kuinka paljon, mutta täytyy muista että kaikka ei ole tälläisiä huomionkipeitä ja itseään täynnä olevia tolloja. Katsoin yhden jakson ja mieskin tuli viereen kattomaan ja ihmetteli naisen eli Marjon tyhmyyttä...
Onko niin että alkoholismijuttu on täysin keksitty, jotta saatiin otsikkoa, juoruja on että näin olisi?
Että todellisuudessa oli ihan normimies, joka välillä joi baarissa kuten jokainen sen ikäinen sinkkumies tekee.
eikö supermarjo vois pelastaa syrjäytyneitä? tai levittää pro-suomenruotsalaista kultturi itään? tai majoittaa maahanmuuttajia? mistä tämä länsimaalaisheteronormatiivisuus juontuu?