Taivaan kannella

..soi tuuli

joka hyväilee hiuksia

..jatkaen matkaa

soittaen viulua..
561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

taivaankansi joskus varistaa
jättää vain tähdet viittaansa sitä täplittämään
pisaroita tai hiutaleitaan
joista ihan jokainen
kirjaimelta näyttää
ja jos oikein tulkitset niitä
ne rakkaudesta kertoo
äidistä joka tytärtään kaipaa ...

olipa hieno ja ajatuksia tuova runo
joista yhden saat lukea
hyvä onija !!!

Äänestä
  • aivan..varistaa

    kyyneleet taakse jättää..

    kiitän runosein

    Äänestä

Hyvin oli tämä viulu viritetty ;) Kiitos lukuhekestä, pidin!

Äänestä
  • Kiitoksia Sinulle XXX !!

    Äänestä

ei harmainta aavistusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onija kirjoitti:

..soi tuuli

joka hyväilee hiuksia

..jatkaen matkaa

soittaen viulua..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu