Rauhallinen rantapaikka

Nam nam Vietnam

Ensi vuodenvaihteessa olisi tarkoitus olla neljä viikkoa Vietnamissa. Aluksi katsellaan Hanoita ja Halong Bayta ja sitten olisi tarkoitus löytää rauhallinen rantapaikka eteläisestä Vietnamista. Diskoja tai muuta meininkiä emme kaipaa, hiljaisuutta ja meren aaltoja kylläkin, mieluiten bambumaja rannalla. Phu Quog vai mikä? Rahaa ei ole liikaa, mutta mukavasta sijainnista kyllä voi maksaa, ilmastointia ja telkkaria ei tarvita. Suositelkaa! Missäköhän olisi todennäköisesti tuohon aikaan parhaat kelit?

3

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • D1.

      Parhaat kelit tietysti etelässä tuohon aikaan. Rauhallinen rantapaikka: Con Dao´n saari.

    • eteiv

      Phu qouc tai Con Dao. En suosittele Da Nangia, Phan Tietiä tai Mui Neetä. Yksi vaihtoehto voisi olla hyppäys Kambodzan puolelle Sihanoukvilleen, sieltä löytyy useita erilaisia rantoja ja majoitusvaihtoehtoja.

      • antilope

        Muinessa hyvä (4 vkon Vietnam turneen aikana paras) bungalow oli Bao Quynh, 79 dollaria 3 henkilöltä. Laadukas bungalow puutarhassa, kiva uima-allas, tosi hyvä aamiainen sis hintaan. Hiekkaranta 50 m. Meidän matkan mukavin henkilökunta, pieni ja tunnelmallinen mesta :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4918
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3349
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      20
      2622
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1675
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1336
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1302
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      218
      1072
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      985
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      875
    Aihe