Oliskoos kellään tietoa millä sais houkuteltua kissan loukkuun?
Kissa loukkuun?
6
403
Vastaukset
- jokumetsämies
Laita vaan raakaa lihaa sinne loukkuu niin pitäisi mennä
- "kissarutto"
No paras olisi Valeriaana (tosin sitähän ei nykyään enää saa kuin reseptillä), mutta liha, kala, kissan/ koiran rehu on olleet toimiva. Noilla eväillä ainakin supikoiralle tarkoitettuun loukkuun on mennyt valtava määrä kissoja.
Kuitenkin nykyään juurikin liiallisen kissojen loukkuun menon vähentämiseksi olen alkanut käyttää syötteinä näitä mitä ei kannata käyttää jos pyrkii kissoja saamaan loukkuun. Eli vältettäviä syöttejä : Mätä liha/ kala, kissan-, ketun-, supikoiran- tai minkin raato. - Toiminut minulla
Silakka aika kova juttu. Muutama pala loukun ulkopuolelle maisiaisiksi ja luottamuksen herätykseen ja pieniä suupaloja loukun suulle ja namisetti perälle et laukeaa.
- pakokaasua
joo tuo silakka on munki mielestä paras,kelpaa minkille kärpälle näätälle samoten ku kissalle ja muillekin pedoillle.ja sitten ku se naapurin kolli on loukussa niin onhan se juhlava hetki päästää päiviltä.....se kun on laillista tappaa jos kissa hommaa ruokansa muualta ku omistajansa pihamaalta,toiseksi,että oli se laillista tai ei niin kissan otan päiviltä ain kun siihen on mahdollisuus.
- ( ! )-arska
Hyvä keino, mene itse loukkuun ja MOURUA kuin kolli. Kaikki
lähiseudun nartut tulee pyörimään siihen ympärille ja se on juhlava
hetki - Eläinsuojelija
KISSAA EI SAA TAPPAA, VAAN SE ON TOIMITETTAVA LOUKUSTA LÖYTÖELÄINHOITOLAAN !
Itse tiedän todella hyviä syöttejä, mutta niistä en tietenkään kirjoita teille laitonta metsästystä harrastaville.
Mitä pahaa kissa on teille tehnyt, että ne pitää tappaa? Aseet pitäisi teiltä ottaa pois!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222808Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101932Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.521775Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671769Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971693Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211674Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701450Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001245Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121198Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311198