Moni musiikin ystävä huomasi maestrolla uuden "lompottimen"
http://www.musamaailma.fi/Ajankohtaista/Marco-Hietalalle-uusi-basso
Siinä oli vähähän samaa custom-styleä kun Les Claypoolin Carl Thompson bassoissa:
http://www.ctbasses.com/index.php?f=claypool
Basso on kutenkin Marcon suosima Warwick, custom osaston malli Rusty Buzzard:
http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=24178&linkID=47854
http://www.musamaailma.fi/Ajankohtaista/Marco-Hietalalle-uusi-basso
Siinä oli vähähän samaa custom-styleä kun Les Claypoolin Carl Thompson bassoissa:
http://www.ctbasses.com/index.php?f=claypool
Basso on kutenkin Marcon suosima Warwick, custom osaston malli Rusty Buzzard:
http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=24178&linkID=47854
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Maestro" on itserakas narsisti!
En tunne Marco Hietalaa henkilökohtaisesti, mutta siitä miehestä ei ainakaan tule narsisti mieleen, jos narsistilla tarkoitetaan ylettömän itserakasta ihmistä. Luulen, että Marcolla on tervettä omanarvon tuntoa, mutta myös vaatimattomuutta. Hän on sanonut mm. olevansa savolainen maalaispoika (Holopainen on se karjalainen maalaispoika) ja kärsineensä vilua ja nälkää ennen kuin menestys Nightwishin myötä viimein koitti. Marco on hassu ja huumorintajuinen ihminen, joka osaa nauraa myös omille kömmähdyksilleen. Esimerkiksi kun hän hiljan unohti Tampereen keikalla Islanderin alun sanat, hän muistutti laulun aikana Sauna Open Air keikasta, missä aiemmin Tampereella kävi samanlainen moka.
Narsistin kanssa on vaikea olla naimisissa ja narsisti ei myöskään ole työtovereiden suosiossa. Tarot on pysynyt kasassa hyvin kauan niin huonoina kuin hyvinäkin aikoina, ja Nightwishissa Marco on Tuomaksen luottomies. Marco on myös pysynyt saman vaimon kanssa naimisissa, ja ulkopuolinen saa vaikutelman vaimostaan ja lapsistaan välittävästä miehestä ja isästä.
Trolli on löytänyt uuden sanan "narsisti". Tuo sopii yhtä huonosti Marcoon kun Tuomaksen, laskelmoiva rahan ahne pyrkyri.
Marcolla olisi varaa hieman diivailla, mutta mies on yhtä maanläheinen tyyppi kun koko bändi. Vaikka tunnettu muusikko näkyy ja kuulu, saa aplodeja, kehuja tuon... vastapainona on henkinen väsyminen ja tyhjyyden tunne. Monet muusikot paikkaavat tätä vetämällä viinaa, toki jotkut huumeita. Marco huomasi, että iän mukana ei kunto enää kestä ryypiskelyä ja mies lopetti ryyppäämisen, joka oli hieno teko hänelle itselleen, läheisilleen ja hevimusiikin ystäville.
Teräsbetonin laulajalla on monta kertaa parempi ääni ku Marcolla, mutta hän ei tyrkyttää ittensä jatkuvasti kaikkialle! On olemassa ns. suorat " rehelliset" narsistit ja kieroutuneet, se on fakta! Ovat niiin vaatimattomia muka, mutta ilman suosiotta ja jatkuvaa ihailua eivät pärjäis... tyrkky mikä tyrkky!!!
Teräsbetonin laulaja on lähinnä heviparodia...vitsi.
Ootko sä urpo tosissas? Jarkko Ahola on ehdottomasti Marcon kanssa suomen kaksi parasta laulajaa, Jarkko ehkä hieman kovempikin. Koittakaapa vetää perästä, näiden ukkojen äänenhallinta on täysin uskomaton.