Now Everybody Wants iMusic -sivusto listasi tämän maaliskuun alussa pop-musiikin suurimmat naistähdet ja Christina sijoittuu sijalle seitsemän.
Christinasta kirjoitetaan:
"07. Christina Aguilera
In a little bit more than 10 years, Christina is definitely one of the singers that has accomplished the most : 5 #1 singles in the last three decades in the USA (only 6 artists have achieved that), 110 million records sold worldwide, 5 Grammy Awards, second top selling single artist of the 2000s and a song with more cultural impact than no other for our generation : Beautiful."
Koko lista:
01. Madonna
02. Britney Spears
03. Mariah Carey
04. Cher
05. Whitney Houston
06. Janet Jackson
07. Christina Aguilera
08. Beyoncé
09. Rihanna
10. Kylie Minogue
11. Lady Gaga
12. Jennifer Lopez
13. Adele
14. Alicia Keys
15. Katy Perry
http://www.noweverybodywantsimusic.com/2012/03/15-greatest-women-in-pop.html
Popin 15 suurinta naistähteä - Christina sijalla seitsemän (7)
5
188
Vastaukset
- azdfvhjgbkhnljöm
Hah hah, mikä lista! :D
Mitä tuolla tekee joku muinaisjäänne Janet Jackson, tai Alicia Keys?
Sitten on jätetty esim. Shakira pois, hän kuuluis ihan kärkisijoille.- bellali
Itse tykkäsin tässä listassa siitä että tähän on kerätty myös hiukan "uudempia" saavutuksia, esimerkiksi Christinalta viimeisin Billboard-listaykkönen ja Madonnalta viimeisin iTunes-ennätys.
Itse olisin ehkä laittanut Britneyn alemmaksi, kenties hän ja Mariah olisivat voineet vaihtaa paikkaa. Kenties muutaman muunkin muutoksen olisin tehnyt.
Kaiken kaikkiaan lista on musta kumminkin ihan jees. - jenjanet
bellali kirjoitti:
Itse tykkäsin tässä listassa siitä että tähän on kerätty myös hiukan "uudempia" saavutuksia, esimerkiksi Christinalta viimeisin Billboard-listaykkönen ja Madonnalta viimeisin iTunes-ennätys.
Itse olisin ehkä laittanut Britneyn alemmaksi, kenties hän ja Mariah olisivat voineet vaihtaa paikkaa. Kenties muutaman muunkin muutoksen olisin tehnyt.
Kaiken kaikkiaan lista on musta kumminkin ihan jees.Listan ykkönen ei ollut yllätys eikä mikään:Madonna kuuluu kyseiselle sijalle etuoikeutetusti. Mutta Britney Spears kakkosena ihmetytti,toki hän on suuri tähti mutta olisiko sija5 ollut realistisempi. Pop-maailmaan kun mahtuu monia pitempään alalla olleita legendoja joiden levynmyyntiluvut ylittävät britneyn. Whitney ja Mariah olisivat kyllä kuuluneet ehdottomasti edelle. Olkoonkin että toinen on edesmennyt ja toinen hiljaiselossa.
Silti sanoisin näin kun kyse on kaikkien aikojen suurimmista popartisteista. Entäpä missä on CELINE DION. Hänelle kuuluisi sija 3-4 Madonnan,Mariahin ja Whitneyn jälkeen listalla? Muuten lista ihan menettelee, Janet ja Jennifer eivät levynmyynniltään ole legendoja mutta viihdemaailman tunnetuimpina tähtinä kylläkin kuuluvat listalle.
- saajaj
Jennifer on myynnyt suunnilleen saman verran kuin Christina Aguilera, joten jos Christina on legenda niin sitten on Jennykin. Mutta itse kyllä pudottaisin Mariahin ja Rihannan pois kokonaan tältä listalta, molemmilla on jonnenjoutavaaa musiikkia ja kumpikaan ei minusta ole ansainnut suosiotaan. Tai sitten Beyoncé..
- jenjanet.
Christinan ja Jenniferin vastakkain asettelu ei ole edes kovin kaukaa haettua. Molempien pop-ura ponnahti huipulle -99 ja pysyi siellä koko 2000-luvun alkupuoliskon. Lukuisien hittien ja listaalbumien lisäksi kumpikin on tehnyt monia menestyshajuvesiä ja nyt myös näytellyt kun Christinan Burleski- elokuva julkaistiin v-11. Naiset kilpailevat siis faneista useilla aloilla. Jos Christina on vienyt huomion pop-prinsessana,Jenniferin maine painottuu enemmän bisnesnaiseksi pyrkimiseen ja kauneus-ikonina olemiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 265271
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34647- 1451577
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551426Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141260- 931104
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike211064viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.189946En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61893- 37819