Tää 1700 cc big block lada 2107, on kova kone !Mulla on leveämmät takarenkaat rajoittamssa hillitöntä vääntöä. Kiihtyy ja kulkee hyvin !
Ei Lada mikään auto vaan naurettava muinaisjäänne ajalta ennen venäläistä autonvalmistusta. Nyt Venäjälläkin tehdään Fordeja ym. oikeita autoja.0ÄänestäKommentoi
kulkee ja kiihtyy kirjoitti:Ei Lada mikään auto vaan naurettava muinaisjäänne ajalta ennen venäläistä autonvalmistusta. Nyt Venäjälläkin tehdään Fordeja ym. oikeita autoja.voorti ei ole auto.... Lada on aito kansanauto... valmistetaan suurissa sarjoissa, halvalla.On halpa ajaa ja käyttää. Hyvä ihmiselle kulkemiseen.0ÄänestäKommentoi
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onhan se kova kone jos vertaa Lada 1200:een. Oikeisiin autoihin ei kannata verrata.
Lada on auto. Saksassa ja japanissa tehdään enää vain skoottereita !
Ei Lada mikään auto vaan naurettava muinaisjäänne ajalta ennen venäläistä autonvalmistusta. Nyt Venäjälläkin tehdään Fordeja ym. oikeita autoja.
voorti ei ole auto....
Lada on aito kansanauto... valmistetaan suurissa sarjoissa, halvalla.
On halpa ajaa ja käyttää. Hyvä ihmiselle kulkemiseen.
Kaikki alle 6 l koneet ovat starttimoottoreita............
bensa jo 2 e/ litra,,,, hinoa tollai täysi yli 6 L moottori - kätevää !!