Savonlinna putosi sitten kertaheitolla Joensuu sarjaan.
Pikkukaupunkien maine menee
Jassoo
101534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niin siinä käy, kun pikkukaupungit yrittää houkutella uutta väkeä kaupunkiinsa tarjoamalla halpoja tontteja. Muuten ei porukkaa tule. Eikä tule tarpeeksi sittenkään. Pikkuhiljaa kaupungista tulee sisäsiittoinen, ja jäljet ovat havaittavissa jo nyt...
näin keskisuomalaisen silmin:kaikki yhtä väkivaltaisia. En muuttaisi mihinkään näistä kolmesta paikkakunnasta....!
aika pitkään oon täällä asunu,ja muuten rauhallista mut nää tietyt samat joukot vuodesta toiseen terrorisoi ja riehuu..nää saatanan huume hörhöt...kun kaikki niistä kuolis kummasti vähenis rikollisuus...nää samat tyypithän ne niitä autojakin keikkas
Meitisi on asunu kaikissa noissa kolmesta... WOHOOO!!! =) Hyvin menee mullaki!
Missään suomen kaupungissa eo ole turvallista.
Ei olekaan mitään paikkaa, jossa olisi turvallista asua.. Ihan missä tahansa kaupungissa on yhtä vaarallista tai sitten vaarallisempaa!
NÄIN ON TOSI,JO PITEMMÄN AIKAA.
no olen asunut 25-vuotta joensuussa ja voinen sanoa ett`suht rauhallinen paikka kyllä ollut. Yksin olen yöllä liikkunut jne. eikä ole koskaan mitään sattunut, ei ole tutuillekkaan...ei edes grillitappeluja tms.
Eiköhän kaikkialla ole jtn pientä aina sillon tällön.
Ja joensuussa ei ole ollut skini ongelmaa sitten varmaan n.4 vuoteen tai no en ole useampaan nähnyt yhtään.
no Savonlinna on ja Varkaus onkin sellasia pikkusia ja tylsiä paikkoja...itseasiassa Savonlinna näyttää enemmän isolta kylältä :). En ihmettele yhtään,jos alkaa pääleviämään siellä...ei varmaan ole oikein elämää...ei pahalla. ITSE en muttaais hinnastakaan sinne, ja toisekseen katukuvakin on sellanen "rapistunut".
Savonlinnasta Suomen viihdekeskus?
Se kysymys on otsakkeen alla.
Surkeaa!
Kunnia on mennyt, mutta maine kasvaa. Olen kyllä koko ikäni ihmetellyt tätä menoa tällä. Välillä kävin 6 vuotta opiskelemassa muualla, mutta piti palata.
Ei kai täällä ole loppujen lopuksi sen kummempaa kuin muuallakaan. Sisäsiittoisia kyllä, niin kai muuallakin. Jos tätä huumehörhöjengiä ei olisi, niin asiat vois tietysti olla paremmin. Minun turvallisuuteeni he eivät vaikuta sitä eikä tätä. Verenpaine joskus nousee, kun kuulee heistä - ei muuta.