Luin jonkin verran kommentteja joiden mukaan Sanur beachilla vuorovesi "pilaa" uimamahikset ja maiseman iltapäivisin. Onko näin kaikkialla Balilla, ja kaikkina vuodenaikoina? Nyt olis siis kyseessä huhtikuun puolivälin reissu. Jos joku muu biitsi löytyy hotelleineen, ravintoloineen ja palveluineen jossa ei tätä vuorovesiongelmaa ole, vinkatkaa ihmeessä, kiitos!!!
Vuoroveden vaihtelu Sanur?
kirna
4
667
Vastaukset
- taapsa
Ainakin sanurssa ei juuri klo 1400 jälkeen voi paljon uida, vesi vähenee aika matalaksi.
GIlillä ei hirveesti laskuvettä huomannu. Kiitos infosta! Tiedätkö onko sama ilmio muillakin pääsaaren rannoilla?
- mynsteri
Olimme Laghawa hotellissa helmikuussa.Rannalla ei voinut uida laskuveden aikaan.Rannan vieressä kulkee kuitenkin "rantabulevardi" jolta voi poiketa uimaan milloin haluaa, koko ranta on yleisölle avointa, joten kyllä mereenkin pääsee.Altaita on myös varmaan joka hotellissa.
- Loistavaa
Olen Altai-Vodkan vanha ystävä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903255
- 883033
- 681872
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191832- 301757
- 211701
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341369- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91319