Elikkä pääsin vastikään pois vankilasta, aika pitkän kakun istuin, Elinkautinen rangaistus tuli kahdesta murhasta. Enkä kadu yhtään, koska mielestäni tein oikein. Haluaisin nyt keskustella siitä että onko täällä muita ihmisiä jotka ovat lusineet astetta pidempään ja miten on päässyt jatkamaan elämää kakun jälkeen?
Kakulta paluu arkeen
theskinheadfromfin
4307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vapautui juuri kaksi murhaa tehtyään, eikä katunut hänkään.
Mikähän sinut oikeutti murhiin?
Miksi kirjoitit tämän provon tänne etkä henkirikospalstalle?
Jammu on jo taivaassa joten rauha hänen sielulleen.En hyväksy sitä mitä Jammu teki mutta ymmärrän.Jammu joutu itse lapsena 6 vuotiaasta oman Isänsä hyväks käyttämäksi usean vuoden ajan.Vankilat täynnä Jammun kaltaisia joiden paikka olisi vankimielisairaala ei vankila.Näen kaikenlaista koska toimin ylivartijana Riihimäen vankilassa.Olen jo 26 vuotta ollut vanvinvartijana.
Takasin saisit mennä lusimaan. Jos oltaisiin ameriikassa, niin saisit todellakin istua elinkautisen, se on aivan oikeiun kahdesta murhasta. Rotankoloon loppuiäksi sanon minä. Ilman päivänvaloa ja vettä ja leipää.