Mies kuoli lumikuorman alle Pyhäjärvellä
julkaistu tänään 15.3. klo 08:31, päivitetty tänään 15.3. klo 09:35
Katolta tippunut lumikuorma on vaatinut kuolonuhrin Pyhäjärvellä. Perheellinen, viisikymppinen mies löytyi kotitalonsa pihalta hautautuneena lumikasaan.
Komisario Jonny Paajanen Jokilaaksojen poliisista kertoo, että alustavien tietojen mukaan uhri on ollut menossa omakotitalonsa katolle lumenpudotukseen onnettomuuden satuessa. Sunnuntaina tapahtuneen turman uhri löytyi lumikasan alta maanantaina.
Jokilaaksojen poliisi on aloittanut tapauksessa kuolinsyyn tutkinnan.
Ensimmäisenä asiasta kertoi aamun Iltasanomat.
julkaistu tänään 15.3. klo 08:31, päivitetty tänään 15.3. klo 09:35
Katolta tippunut lumikuorma on vaatinut kuolonuhrin Pyhäjärvellä. Perheellinen, viisikymppinen mies löytyi kotitalonsa pihalta hautautuneena lumikasaan.
Komisario Jonny Paajanen Jokilaaksojen poliisista kertoo, että alustavien tietojen mukaan uhri on ollut menossa omakotitalonsa katolle lumenpudotukseen onnettomuuden satuessa. Sunnuntaina tapahtuneen turman uhri löytyi lumikasan alta maanantaina.
Jokilaaksojen poliisi on aloittanut tapauksessa kuolinsyyn tutkinnan.
Ensimmäisenä asiasta kertoi aamun Iltasanomat.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ensimmäisenä asiasta kerrottiin jo maanantaina Pyhäjärvellä.
hmm... Aika pitkään oli lumikasan alla perheellinen mies. Ikävä tapaus joka tapuksessa. Otan osaa...
Lähteehän se lumi,kun aurinko alkaa sen sulattamaan,
näin ainakin ajattelee keskuntan jalkakäytävien auraaja.
Ei kannata haalia liikaa paikkoja aurattavaksi,
kannattais keskittyä siihen,että jalkakäytävät ja tiet
on aurattu,kun niillä alkaa liikkua ihmisiä.
Onko se tuo ""rahalaitoksen piha "pyhäpaikka,
ettei töihin kulkevia ihmisiä ajatella ollenkaan.
Toivottavasti ensi talvena on uudet auraajat,ja
tehokkaammat lumenpoisto välineet käytössä.
Pyhäjärventie on auraamatta ja hiekottamatta joka aamu,
ja pahaa tekee,kun pieniä lapsi menee kouluun,
ja jalkakäytävät ovat kuin jäähallissa jää.
Pyöräilijöistä puhumattakaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kyllä näissä jäätikköisten teiden säästötalkoissa pitäisi yhteiskunnan asioista päättävillä elimillä olla sen verran järkeä ja laskutaitoa jotta osaisivat laskea mitä pahasti kaatuneitten ja itsensä loukanneitten hoito tulee maksamaan.
Samaan laskuun voi myös lisätä kaikki muutkin kustannuserät ja ansionmenetykset jos pahasti sattuu itsensä kolhimaan.
Eli kuka hyötyy siitä että ihmiset taiteilee jäisillä ja heikosti hoidetuilla kulkuväylillä???
Kenen vastuulla ovat nämäkin väylät ja missä piileksivät nämä vastuunkantajat???
Naukujakin tullu työmaalleen muista pitää taukoja myös,ettei mene ylitöiksi!!!
Aloittajaako nimität naukujaksi?!!! Hänellehän sinä vastasit tuossa!
Hänhän kirjoitti asiaa mitä sinä et taasen ole koskaan kirjoittanut!
Sinulla täytyy olla paha probleema itsesi kanssa!
Ymmärtäisit edes katsoa peiliin että mikä naukuja siellä katsoo takaisin...
Mutta roska omassa silmässä on vaikea havaita... vai miten se sananlasku menikään...
Minä taasen yritän saada eläkepäivät kulumaan niin mukavasti kuin suinkin!
Samaa mieltä filippoken kanssa.
Aloitushan oli mitä asiallisin ja antoi aiheen jokaiselle meille miettiä vaaroja mitä katolla on lunta puotellessa.
Olkaahan kaikki varovaisia nuissa lumihommissa ja muistakaa, että savupiippu ei ole varma valjaiden ankkuripaikka.
Sinulle minä vastasin naukuja!Oletko sinä asiaa kirjoitellu mietippä sitä töittes lomassa joskus.
Taas vastasit aloittajalle... No ei tältä kitisijältä voi muuta odottaa kuin tyhmiä samaa toistavia lauseita. Olisi mukava joskus nähdä nokikkain minkä näköinen ihminen siellä kirjoittelee. Aika vahva mielikuva on jo muodostunut! :)
Sivusta huvittuneena seurannu tätä sivustoo täytyy ihmetellä miten tosiaan on aikaa tänne kirjoitella aivan puuta heinää.Samat tuntuu heittelevän tosi viisaita juttuja koko ajanNyt ylös ja ulos ja lenkille siitä keväiseen ulkoilmaan!
Joo, nyt on käyty jäällä rämpimässä. Tuli ulkoilmaa, lenkkeilyä ja muutaman keiton ahvenet samalla kertaa. Lämmintä oli kun aurinko paistoi joten ei vois mukavampaa olla kuin istua ja narrata kaloja.
Anoppi putos avantoon ei NAARATA.
Ole hyvä vaan.