bensa maksaa !!!

Kun besa vaan kallistuu, on aika palata halpojen autojen käyttöön !
- Kun markkinatalouskokeilumme, nyt kokoomus-kepu-sdp-vihreä-johdolla, kusee kintuille,
niin kansan on säästettävä, ettei rikkaiden edut ole uhattuna. ( ek-mtk-sak etuihin ei saa koskea.. )

On taas aika ajaa ladalla ja säästää !
Leipäjonoihin mars. mars.
Näin työikää pidennetään Leipäjonoissa. 2012.

Kun julkista liikennettä ei enää säästösyistä ole, niin köyhien on kuitenkin keksittävä millä kulkea. Köyhien massojen Ratkaisu on Lada ! Olemme palanneet takaisin Lada-aikaan ! - uraa.
10245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei järjen käyttö ole kiellettyä ladistiltakaan. Bensan kulutuksen lisääminen Ladoja käyttämällä ei ainakaan ratkaise kenenkään ongelmia. Lisää se kyllä niitä tuo.

Äänestä

bensa on kohta 2e / Litra !! - Samoin diiseli.
Huvittavaa ja Kauheaa kun ihmset houkuteltiin hankkimaan kalliita diiseli autoja, kun nyt ne on enää ongelmajätettä. Diiselit ei kalpaa vaihtoautoinakaan enää. Hinnat romahtaa.
Miksi enää maksaa dieseliveroa kun bensa on kohta havempaa....

Kallis bensa tuo terveet ajatukset autoiluun ja lada nousee tärkeään asemaan kansan kuljettimena !
Sääliksi käy kalliiden autojen ja diiselien omistajia - sääli sääli,
mutta toivotalkoot on tällaiset !! sääli sääli.

Äänestä
  • Edelleen kehottaisin sinua vaihtamaan järjen käyttöön. Bensan kallistuminen ei saa ketään vaihtamaan autoaan isokulutuksiseen Ladaan vaikka unohdettaisin sen huonous ja vaarallisuuskin.

    Äänestä

  • Järjen käyttö kirjoitti:

    Edelleen kehottaisin sinua vaihtamaan järjen käyttöön. Bensan kallistuminen ei saa ketään vaihtamaan autoaan isokulutuksiseen Ladaan vaikka unohdettaisin sen huonous ja vaarallisuuskin.

    Niin mutta kun LADA ei ole huono ja vaarallinen eikä syö paljoo.

    Äänestä

Lada on turvallisin,järkevin,taloudellisin(kulkee lähes bensan hajulla),ja tyylikkäin kulkine.

Äänestä
  • Ja todellisuudessa:

    Lada on vaarallisin, järjettömin, isoruokaisin (kuluttaa kuin kuorma-auto) ja mauttomin kulkine. Mutta sopii rutiköyhälle sossutuilla elävälle kommunistille erittäin hyvin.

    Äänestä

  • Huumoriladisti. kirjoitti:

    Ja todellisuudessa:

    Lada on vaarallisin, järjettömin, isoruokaisin (kuluttaa kuin kuorma-auto) ja mauttomin kulkine. Mutta sopii rutiköyhälle sossutuilla elävälle kommunistille erittäin hyvin.

    Lada kulkee noin 7 L sadalla...

    On halpa huoltaa. halpa korjata. halpa hankkia !
    --- siis taitaa käydä kateeksi kun lada mies on se erimies !?

    Ladamies ei ole markkintalouden marakatti !

    Äänestä

Bensa makssaaaa, BENSA MAKSAA !!!
- On siksi aika ajaa halvasti. On aika ajaa ladalla.
Tippa bensaa ja menoksi. Lada kulkeee dullisesti !
Huollot on halpoja, hankinta on halpa, autoilu siis voi olla edullista !
Kiitos Lada !

Uuden aidon Kanttiladan saa vielä edullisesti, kun käy sen ostamassa Venäjän puolelta. Sitten se vaan suomeen ja vanhan ladan papereihin ! Hienoa.
Venäjän kautta toimii myös osahuolto kätevästi ! Ja bensa siellä on edullistaa myös.
Varsinkin kun rajalla asuu, niin hyötyy venäjän vankasta talouspolitiikasta ja hyvinvoinnista.

Köyhässä suomessa on kurjaa omistaa kalliita autoja ja maksaa liikaa bensasta, jne..
Suomessa verot ja maksut on liian suuria, kun ylisuuri hallinto on liian suurta ja kallista, sekä maksetaan maan omsitamisen hehtaaritukia, investointitukia, rikkaiden vero-alea,yms rikkaiden etuja. Ylsiuuria eläkkeitä, jne.. Ei mitkään verorahat riitä rikkaiden etujen maksuun suomessa. Ja niinpä iso osa kansaa on jo nyt Leipäjonoissa ja massa-työttömyydeen uhreina.

Äänestä
  • Ladalla ajaminen on kallista KOSKA SE VEI SIKAMAISESTI BENSAA JA VAATII JÄRJETTÖMÄSTI KORJAAMISTA

    Äänestä

  • Venäjän mies kirjoitti:

    Ladalla ajaminen on kallista KOSKA SE VEI SIKAMAISESTI BENSAA JA VAATII JÄRJETTÖMÄSTI KORJAAMISTA

    Elä höpötä vähillä remonteilla pääsee kun huoltaa sen mitää autoa huoltaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bensa kallistuu kirjoitti:

Kun besa vaan kallistuu, on aika palata halpojen autojen käyttöön !
- Kun markkinatalouskokeilumme, nyt kokoomus-kepu-sdp-vihreä-johdolla, kusee kintuille,
niin kansan on säästettävä, ettei rikkaiden edut ole uhattuna. ( ek-mtk-sak etuihin ei saa koskea.. )

On taas aika ajaa ladalla ja säästää !
Leipäjonoihin mars. mars.
Näin työikää pidennetään Leipäjonoissa. 2012.

Kun julkista liikennettä ei enää säästösyistä ole, niin köyhien on kuitenkin keksittävä millä kulkea. Köyhien massojen Ratkaisu on Lada ! Olemme palanneet takaisin Lada-aikaan ! - uraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu