IIIK!

ISJG90490TJW48T

katsokaa bulbapediasta jos pokemonissa jokin askarruttaa. sieltä löytyy KAIKKI. mistä saa mitäkin pokemoneja ja millä todennäköisyydellä, kaikkien itemien löydöspaikat sekä hinnat (ostohinta ja myyntihinta) että vaikutukset, kaikkien pokemonien täydelliset learnsetit kaikissa peleissä ja sukupolvissa (millä tasolla oppii, TM, HM, ja prior evolution -liikkeet liikkeen nimi, tyyppi, prosenteissa miten todennäköisesti osuu, PP:itten määrä jne.) täydelliset tiedot kaikista liikkeistä, kaikkien pokemonien abilityt ja niiden selitykset, kaikkien pokemonien base statsit (HP, attack, defense, special attack, special defense (tai pelkästään special jos gen1) ja speed) kaikkien pokemonien pokedex- tiedot, kaikkien pokemonien täydellinen EV-opas, kaikkien legendaaristen sijainnit, kaikkien kaupunkien, routeiden yms. tarkat kartat, kaikkien animejaksojen tarkka juoni JA PAAAAAAAAAAAAAAAALJON MUUTA :)

9

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LuXo

      Kieltämättä hyödyllinen sivu ja varmaan sen moni tietää. ;) ¨Serebiikin on loistava joten sitä itse suosittelen. :3

      • 443w34634

        bulbapedia on parempi, serebii on hyödytön alkuperäisille ja ''oikeille'' peleille.


    • LuXo

      No sinä saat olla mitä mieltä haluat, mutta se ei tee serebiistä huonompaa. :3

      • 453fgdf

        joo olet oikeassa :3
        ...ups paitsi että tekee.... hihih :3


    • LuXo

      Olet näköjään aika kakara joten en jaksa alkaa kiistellä tästä kanssasi enempää. :)

      • -sada

        mitä ihmettä? :D mie vaan sanoin että bulbapedia on monipuolisempi, koska serebii on ihan hyödytön, jos pelaat ns. oikeita pokemon-pelejä (red,blue,yellow,gold,silver yms.)

        miks helvetissä sä tommosesta suutut? tsiisus mene terapiaan. ei ole kauhean epäselvää kuka se kakara tässä on.


    • LuXo

      Sinulla on aika suppea käsitys suuttumisesta. :3 Sanoin vaan, että olet aika kakara kun alat inttämään tuollein etc. Jos se sinusta on suuttumista niin okei. :'D
      Ja taidat olla sinä joka nyt herneet veti nenään viime viestisi lopusta päätellen. :'''D

      • fsidfsiof

        mitä helvettiä? kai sä tajuat että ne on loppujen lopuksi vaan nettisivuja, kyllä ihmiset niistä saa sanoa mitä haluavat? puhut serebiistäkin kun jostakin henkilöstä. ei serebii ole mitenkään surkea.... tai no joo on se aika koska uudet pokemon-pelit on ihan järkyttävää paskaa. monipuolisuus voittaa aina.

        ja kukahan ne herneet nenään vetää? :D tuon 23.3.2012 14:07-postaus oli sitäpaitsi ihan läppä, ja toinen rupeaa haukkumaan kakaraksi? henkisesti viisivuotiaita ei pitäisi kyllä päästää koneen ääreen.


      • mitä v*****
        fsidfsiof kirjoitti:

        mitä helvettiä? kai sä tajuat että ne on loppujen lopuksi vaan nettisivuja, kyllä ihmiset niistä saa sanoa mitä haluavat? puhut serebiistäkin kun jostakin henkilöstä. ei serebii ole mitenkään surkea.... tai no joo on se aika koska uudet pokemon-pelit on ihan järkyttävää paskaa. monipuolisuus voittaa aina.

        ja kukahan ne herneet nenään vetää? :D tuon 23.3.2012 14:07-postaus oli sitäpaitsi ihan läppä, ja toinen rupeaa haukkumaan kakaraksi? henkisesti viisivuotiaita ei pitäisi kyllä päästää koneen ääreen.

        Ei vittu! Ootte lapsellisia molemmat.Piste


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      294
      11506
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7106
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5902
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5239
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4351
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4179
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3581
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3574
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      81
      3167
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3105
    Aihe