Miksi petetylle ja jätetylle

ei suoda uutta elämää.
Miksi pitää ex oikeutenaan kertoilla väärää tietoa entisestä puolisostaan tämän uudelle kumppanille?

Onko kokemuksia? Mielipiteitä.
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehkä tässä syy, omat teot kaduttaa, ja tekee liian kipeää nähdä että ex on mennyt eteenpäin,

"Ei ehkä kuulu tänne
Olen erään tuollaisen pettäjän ystävä.
Kun kysyin, että oliko pettäminen sen arvoista , että sen vuoksi pilasi kaiken, ja rakastaako tosiaan kakkostaan niin vastasi, että yksi asia johti toiseen ja toinen kolmanteen..
Jos tuo on rakkauden tunnustus niin on vain kumma sellainen.
Olen ollut huomaavani ystävni silmissä kaipauksen jonnekin,....... ehkä uusiin seikkailuihin. Joissa taas yksi asia johtaa toiseen ja toinen kolmanteen".

Ei koskaan oikeasti onnellinen, ei voi myöntää rakastavansa toista kun ei tiedä omia tunteitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkikäteen kirjoitti:

ei suoda uutta elämää.
Miksi pitää ex oikeutenaan kertoilla väärää tietoa entisestä puolisostaan tämän uudelle kumppanille?

Onko kokemuksia? Mielipiteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu