Mihin aikaan baariin

Kannattaa?

En oo koskaan käynnyt baarissa tai yökerhossa. Mihin aikaan oikeastaan kannattais mennä. Ja mitä baaritiskillä kannttaa tilata, oon käsittänyt että ne juomalistat ei oo kauheen hyvin esillä ainakaan kaikissa baareissa? Itse juon oikeastaan kaikkea muuta mutta en olutta.

1

1164

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riippuu siitä, miten kestät alkoholia. Ja siitä, mihin aikaan ajattelit lähteä kotiin.
      Ota pari drinksua kotona, vaikka 2 keskaria. Kun tilaat baarissa juomaa, älä hätäile niiden juomisessa. Kuuntele, miten alkoholi vaikuttaa sinuun. Kirkas viina ei saa (kokeneelle) aikaan krapulaa, ei ainakaan niin pahaa kuin viini, olut tai siideri. Mutta kirkasta juodessa pitää pitää maltti juomistahdissa. Vissy on hyvä lantrinki, ei tule paljoa kaloreita juoman mukana. Jos et ole tottunut ryypiskelemään, niin kokeilehan valkkari sprite -yhdistelmää.
      Malttia kokeiluhisi ja onnea muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      3027
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      16
      1071
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      893
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      51
      856
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      819
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      48
      699
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      79
      665
    8. 53
      647
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      636
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      614
    Aihe