Heidi Hautala on nyt terästäytyny

antas vaan huutia ja eihän siitä oo ko muutama kuukausi kun Pekkarisen vastuulla oli tuo valvonta, että mitähän se on mieltä.
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jyri Häkämies
Omistajaohjausministeri
toukokuu 2007 – toukokuu 2011
-------------------------------------------
Pekkarinen oli elinkeinoministeri edellisessä hallituksessa.

Äänestä
  • ei varmaan ollu tietämätön asiasta kun itse oli paperia laatimas

    Äänestä

Ei sitten sulle tullut tämä Häkämies mieleen moittia?

Äänestä

Katselin tänä iltana kun taistolainemn Heidi puhui kuin lähestulkoon ihmiset. Pekkarinen istui hänen vierellään ylpeänä, olisiko löytänyt puron jonka yli hän voisi rakennuutaas sillan kuten Päijänteen ylitse, joka ruuhkautuu liikenteestä .Saa nähdä osaavatko arvostaa EU:ssa Pekkarisen sillan rakennustaitoja. Jyväskylän seutu on ollut heitteillä, kun Pekkarinen ei ole ollut varmistamassa josko jossain tarvitaan siltaa. Kyllä Pekkarinen pelastaa Teidät kunhan pääsee EU.sta eroon. Sääli, että hänet pakotetettiin EU:n leipiin rakkaan vaimonsas viereltä.. Tuulivomalat ja kaikkia tukiaiset voivat katketa ilman Mauria. Tyttärensä' miehensä siitä kärsivät. Nyt Mauri aloita tosi tukiaisten kalastelu, ei ole väliä jos hyödyllisert kansalaist näkevät nälkää kunhan tyttäresi saa kaikki tuete tuulivpimsta.

Äänestä

Heidi Hautala on taistolainen sellainen kiihko, kuka häntä uskoo, vaikka hän on korjauttanut oviaan verottomasti? Minutkin taistolaiset lupasiva piippu sussas thoidella kunhan saavat vallan. No se hoitelu ei olisI mennyt aseseita kieltäytyjien taistolaisten toimesta. Taistolaisetsuunnittelivat vapauttavansa vankiloista raakoja henkirikollisia joista oilisivat perustaneet teloutuspartioita Tästä kertoi minua vihannut hannut sodan käyneen taistolais "timo" kapteenin poikka, jonka isäsänsä hylkäsi koska poika oli taistolaineni! Sodan käynyt kapteeni kielsi ettei taistolainen poikansa "timo" saa tulla hautajaisiinsa ja määräsi sitäestämään vartijat½! Puhelinluettelossa eliittiikaupunginosassa piipua tupurutteleva poika oli työmies, vaikka ei tiennyt mitään työmienehen elämästä. En kehtaa kirjoittaa kaikea mitä tiedän tämän "timon "taistolaisuudesta. Hän ymmärsi lopulta ja sai pienen vankilan rannalta ns. johtajan todella valvoton viran. Liekö ollut enää- taistolainen mittaillessaan mittoja vesissä Mielestäni kuitenkin surkeaakin surkeampi "mies". mies!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinpä niin kirjoitti:

antas vaan huutia ja eihän siitä oo ko muutama kuukausi kun Pekkarisen vastuulla oli tuo valvonta, että mitähän se on mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu