Oman viestiketjun poisto?

onnistuukotämä

Onko tämä mahdollista? Ei taida toimia niin, että kun poistaa aloitusviestinsä, niin koko viestiketju poistuu? Muuta tapaa?

Keskustelu yhdestä aiheesta on karannut käsistä, asiaan perehtymätöntä ja muutenkin turhanpäiväistä lässyttäjää riittää jokaiselle päivälle. Itseään toistuvia kirjoituksia tulee muutaman tunnin välein ja viestiketju vaan kasvaa. Lähetin kaksi poistopyyntiä ylläpidolle itse viestiketjun kautta, niihin ei ole vastattu, joten lähetin vielä saman pyynnön erikseen palautteen kautta.

5

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin.

      ketjuja poistetaan asiattomuuden perusteella, ei sen perusteella, että jonkun mielestä niissä on liian paljon jotain, mistä henkilö ei pidä.

    • Hei,

      Jos olet rekisteröityneenä aloittanut keskusteluketjun, voit jälkikäteen poistaa koko ketjun poistamalla aloitusviestisi. Tässä yksi hyvä syy kirjoittaa rekisteröityneenä. :)

      Iloista viikonloppua!

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

      • onnistuukotämä

        Hei, Elina.

        Kiitokset vastauksestasi.

        Kokeilin juuri asiaa omalla rekisteröidyllä nimimerkillä ja yhdellä toisella aiemmin aloittamallani ketjulla, niin kyseinen ratkaisu ei toiminutkaan. Poistin siis aloitusviestini, mutta ketju jäi, nyt vieläpä ikävästi ilman aloitusta :(

        Mitä tein väärin tai miksi tämä ratkaisu ei toimi? Mitä asialle voisi tehdä? Lähetin eilen poisto-pyynnön ylläpidolle palaute-lomakkeen kautta...

        Kiitos tiedoista ja avusta jo etukäteen!


      • Höpö höpö

        Nyt kyllä annoit vanhaa tietoa. Joskus vuosia sitten tuo oli kyllä mahdollista mutta ei enää pitkiin aikoihin! Olisi kyllä hyvä jos palauttaisitte kyseisen mahdollisuuden, sillä tavalla olisi mahdollista poistaa keskustelu joka muuttuu henkilökohtaisuuksiin meneväksi loukkaamiseksi tai trollit pilaavat keskustelun.


    • Voi Ellu, Ellu, miksi ohjaat ihmisiä väärin?
      Tahallaan, vai onko se aller oy Pauliina-sedän linja?
      Pitäisikö sinun mennä pienelle aller-vihaa-kirjoittajia-sivusto-kursille.


      Omansa voi poistaa ja joku toinen voi sen iloisesti palauttaa kuten tästä näkyy

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10439617/#comment-53590361

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe