Rieju kulkemaan

Mul siis on Rieju power up 07 jossa on kyllä vääntöä tarpeeks mut ei kulje kun rajoititin hakkaa niin haluisin kysyy et jos vaihtaisin 13 eturattaan 11 piikkisen sijaan niin kulkiskohan yhtään lujenmpaa vai paukkuisko rajotin?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itsellä juuri kyseinen mopo joten tietoa löytyy. *Enemmän nopeutta saat kun avaat putken alku kaaresta ja otat koko kurin pois ja 10 ratas paikalle nii kiihtyy ku tykki
(samalla lailla n. kuin teharilla, itellä vie kaverin apikan vai sil tk (kuristamaton)).
Mut silti saat kulkee juuri alle 65 nii ei veroja. 11 rattaalla menee n.67-69 eli verot tulee.

jos laitat 13 rattaan nii menee n. 58-62 ja kiihtyy ku mummo jäällä.

eli siitä kannattaa päätellä mitä tekee, jos viritys puuhii meinaat rupee.

mut jos oikeen kunnossa nopeutta haluut nii sit kuri pois ja 13 ratas nii menee 75-80

Äänestä

kannattaa ostaa poraa rajotin paskaks nii saat sen menemään (:

Äänestä

Käykö Derbin 65 takaratas tohon rieju power up:iin? tos riejus on 6 pulttia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


okookkj kirjoitti:

Mul siis on Rieju power up 07 jossa on kyllä vääntöä tarpeeks mut ei kulje kun rajoititin hakkaa niin haluisin kysyy et jos vaihtaisin 13 eturattaan 11 piikkisen sijaan niin kulkiskohan yhtään lujenmpaa vai paukkuisko rajotin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu