Reiliseuraa Eurooppaan loppukesälle-12?

lauramanda1

Tervehdys!


Olen siis 19-kesänen seikkalunhalunen opiskelijanainen, joka nyt metsästäisi matkaseuraa itelleen.

Ulkomaille reilailemaan lähtö on kutkuttanut jo useita vuosia, ja päättelin tässä, että tuleva kesä saattais olla paras mahollinen tällainen idea toteuttaa.
Parhaat ystäväni ovat enemmän sellaisia kotihiiriä, ja uskon että tulisin reilikaverin kanssa jopa paremmin toimeen, jos emme tuntisi toisiamme aivan läpikotaisin ennen reissuun lähtöä. Toki jonkin verran tarttisi tutustua tässä ennen, mutta olisihan meillä aikaa! Toivoisin reilikaveriksi suunnilleen samanikäistä, sopeutuvaa, huumorintajuista ja ehdottoman rehellistä & luotettavaa persoonaa!
Itse allekirjoitan kyllä nämä ylläolevat. Olen myös hetkittäin hieman hajamielinen, mielestäni ihan hauska persoona. Tykkään toki extempore-jutuista ja juhlimisestakin, mutta kohtuuden rajoissa.

Haluaisin reilailla 2-3vkoa suunnilleen heinä-elokuussa. Omassa mielessä siintää Euroopassa matkustelu (esim. Saksa, Ranska, Itävalta, Tsekki yms), mutta muitakin ehotuksia otetaan vastaan!

Oisin ikionnellinen, jos joku tarttuisi tämmösseen ideaan!

Minua saa heittää maililla: [email protected]

3

332

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marsubilami

      Vitsit että sun viestin kirjottamisesta on jo aikaa mutta vastasin sulle jokatapauksessa! =)

      • 1992

        Oon menossa heinäkuussa reilaamaan kuukaudeksi suuntaan Saksa-Tsekki-Slovakia-Itävalta-Sveitsi-Ranska-Belgia-Hollanti. Reitti ei oo vielä varma eli muutoksia voi tulla, mutta suurinpiirtein tuollainen se tulee olemaan. Jos jotakin kiinnostaa olla matkassa koko matka tai osa siitä laittakaa tähän viestiä ja tarvittaessa vaihetaan vaikka sähköpostiosotteita. :)


      • Marsubilami
        1992 kirjoitti:

        Oon menossa heinäkuussa reilaamaan kuukaudeksi suuntaan Saksa-Tsekki-Slovakia-Itävalta-Sveitsi-Ranska-Belgia-Hollanti. Reitti ei oo vielä varma eli muutoksia voi tulla, mutta suurinpiirtein tuollainen se tulee olemaan. Jos jotakin kiinnostaa olla matkassa koko matka tai osa siitä laittakaa tähän viestiä ja tarvittaessa vaihetaan vaikka sähköpostiosotteita. :)

        Moikka!!

        Mulle voi laittaa s-postia [email protected]

        En oo vielä kovin tarkkaa suunnitelmaa tehny, mut tarkotus alottaa 12.8 ! =D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      38
      2151
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      56
      706
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      651
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      65
      509
    5. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      502
    6. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      500
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      490
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      15
      470
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      469
    10. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      457
    Aihe