Tervehdys!
Olen siis 19-kesänen seikkalunhalunen opiskelijanainen, joka nyt metsästäisi matkaseuraa itelleen.
Ulkomaille reilailemaan lähtö on kutkuttanut jo useita vuosia, ja päättelin tässä, että tuleva kesä saattais olla paras mahollinen tällainen idea toteuttaa.
Parhaat ystäväni ovat enemmän sellaisia kotihiiriä, ja uskon että tulisin reilikaverin kanssa jopa paremmin toimeen, jos emme tuntisi toisiamme aivan läpikotaisin ennen reissuun lähtöä. Toki jonkin verran tarttisi tutustua tässä ennen, mutta olisihan meillä aikaa! Toivoisin reilikaveriksi suunnilleen samanikäistä, sopeutuvaa, huumorintajuista ja ehdottoman rehellistä & luotettavaa persoonaa!
Itse allekirjoitan kyllä nämä ylläolevat. Olen myös hetkittäin hieman hajamielinen, mielestäni ihan hauska persoona. Tykkään toki extempore-jutuista ja juhlimisestakin, mutta kohtuuden rajoissa.
Haluaisin reilailla 2-3vkoa suunnilleen heinä-elokuussa. Omassa mielessä siintää Euroopassa matkustelu (esim. Saksa, Ranska, Itävalta, Tsekki yms), mutta muitakin ehotuksia otetaan vastaan!
Oisin ikionnellinen, jos joku tarttuisi tämmösseen ideaan!
Minua saa heittää maililla: [email protected]
Reiliseuraa Eurooppaan loppukesälle-12?
3
332
Vastaukset 3
- Marsubilami
Vitsit että sun viestin kirjottamisesta on jo aikaa mutta vastasin sulle jokatapauksessa! =)
- 1992
Oon menossa heinäkuussa reilaamaan kuukaudeksi suuntaan Saksa-Tsekki-Slovakia-Itävalta-Sveitsi-Ranska-Belgia-Hollanti. Reitti ei oo vielä varma eli muutoksia voi tulla, mutta suurinpiirtein tuollainen se tulee olemaan. Jos jotakin kiinnostaa olla matkassa koko matka tai osa siitä laittakaa tähän viestiä ja tarvittaessa vaihetaan vaikka sähköpostiosotteita. :)
- Marsubilami
1992 kirjoitti:
Oon menossa heinäkuussa reilaamaan kuukaudeksi suuntaan Saksa-Tsekki-Slovakia-Itävalta-Sveitsi-Ranska-Belgia-Hollanti. Reitti ei oo vielä varma eli muutoksia voi tulla, mutta suurinpiirtein tuollainen se tulee olemaan. Jos jotakin kiinnostaa olla matkassa koko matka tai osa siitä laittakaa tähän viestiä ja tarvittaessa vaihetaan vaikka sähköpostiosotteita. :)
Moikka!!
Mulle voi laittaa s-postia [email protected]
En oo vielä kovin tarkkaa suunnitelmaa tehny, mut tarkotus alottaa 12.8 ! =D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211361- 671305
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331251- 1081245
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 89886
- 45871
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58663
- 70646
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123612- 67586
- 52574