Häirikkö!

Zitkos

iihdetaitelija Tapani Kansan laivakeikat Viking Linen Isabella-laivalla eivät menneet ihan putkeen. Asiasta uutisoi 7 päivää -lehti.

Lehden mukaan Kansa oli käyttäynyt keikan aikana epäasiallisesti, jonka seurauksena miehen kevään keikat laivalla on peruttu.

Silminnäkijän mukaan viihdetaiteilija oli huudellut mikrofoniin asiattomuuksia ja haukkunut laivan henkilökunnan. Keikka oli myös loppunut lyhyeen, kun laivan henkilökunta oli keskeyttänyt miehen esiintymisen.

3

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OK.

      " Keikka oli myös loppunut lyhyeen, kun laivan henkilökunta oli keskeyttänyt miehen esiintymisen."

      Keikkaa ei oltu keskeytetty vaan Tapsa veti sen normaalisti ihan loppuun . Yleisön joukossa ollut umpiumalainen häirikkö aiheutti tuon välikohtauksen joka sai Tapsan tempperamentin vähän kuohahtamaan. Jos laivan järjestyksenvalvojat olisivat hoitaneet tehtäväns ja estäneet humalaisen toikkaroinnin tanssilattialla ei mitään välikohtausta olisi sattunut.

      Tuota tapausta nyt näköjään jaksetaan vatvoa vielä pitkän ajan päästäkin tapahtuneesta. Mutta sensijaan ei noteeraa mitenkään T.T Purontakan kännissä esiintymistä taannoisella keikallaan. Eikä se ole edes ensimmäinen kerta kun kyseinen artisti kännissä esiintyy. Näyttääkin siltä, että artisti saa kyllä toikkaroida humalassa keikallaan ja se katsotaan läpi sormien. Tapani- raasun tempperamentti jos joskus jotain ongelmia aiheuttaa niin siitä kyllä annetaan kuulua ties kuinka kauan eikä unohdeta varmaan ikinä.

    • Sepitini

      Eipä ollut kyllä laivan henkilökunnalla mitään rahkeita eikä oikeutta keskeyttää Tapsan keikkaa kun eivät kyenneet vastaamaan edes muun yleisön turvallisuudesta ja esiintyjien työskentelturvallisuudesta vaan antoivat sen känniääliön törmäillä siellä tanssilattialla muuta yleisöä päin. Pari ihmistä oli kaatunutkin ja kaikenhuipuksi oli se kännikala rojahtanu Tapsan kitaristin soittokamojen päälle. Ei ole ihan halpoja vehkeitä ne jos jotain soittokamoja olisi särkynyt sen seurauksena tai pahemassa tapauksessa kitaristi loukannut itseään. Nyt sitten Tapsa saa syyt päällensä ja häirikkö nimittelyä osakseen sen takia että yritti pitää järjestystä yllä kun ei laivan henkilökunnastakaan siihen ollut.
      Tapsa oli ensin ihan ystävällisesti pyytänyt järjestysmiehiä viemään sen känniörveltäjän tanssilattian puolelta pois, mutta kun mitään ei ollut tapahtunut niin Tapsa oli hermostunut.
      Ehkä joku artisti olisi saattanut jatkaa esiintymistä kun ei mitään olisi tapahtunutkaan ja jätää sen humalaisen täysin noteraamatta, mutta olisiko se sitten niin ollut parempi ?

      Yleensäottaen kyllä se noilla Viking Linen laivoilla erityisesti on nähty että mieluusti siellä kyllä alkoholia myydään ihan umpitunnelissa oleville humalaisillekkin, mutta ei laivan henkilökuntaa kiinnosta eivätkä he välitä siiitä mitä nämä humalaiset aiheuttavat muille tai mitä ongelmia näille kännikaloille sitten laivalla itselleen aiheutuu ( mereen putoamisia, raiskauksia, ryöstetyksi joutumisia.... )

    • jotain järjestystä

      ASIAA PUHUT!Sepitin.
      Olen kanssa huomannut saman näissä kelluvissa juottoloissa joita risteilyaluksiksi kutsutaan, että viinaa myydään ravintoloissa vaik olis kuinka kännissä ostaja.Ja joka hetki muistetaan kehoittaa ihmisiä ostamaan juomaa.Raha se on joka ratkaisee siellä-EI moraalinen vastuu matkustajista.Pojot Tapani Kansalle kun edes yritti saada aikaan järjestystä.Ei varmastikaan kovin hauskaa joutua kännikalan survottavaksi.Ja ne soittokamat sitten, kuka ne korvaa? Ja mahdolliset vahingot niillekkin jotka kaatuivat ko.tyypin johdosta. Ties millaisia vammoja sai aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      177
      10713
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      94
      7545
    3. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      31
      7389
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7376
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      89
      5769
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5228
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      31
      4976
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      12
      4801
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      5
      2160
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      37
      1610
    Aihe