Mitäs suosittelisitte nyt ku tv-viihde ajetaan alas?
Itse ajattelin dnata (halvin), mutta T2-digiboksi maksaa vähintään 200 €.
Maxivisioniltahan täytyy digiboxi ostaa 149 €
Vaiko kenties Plustv verraton 23 € korttimaksuineen/kk ?
Itse ajattelin dnata (halvin), mutta T2-digiboksi maksaa vähintään 200 €.
Maxivisioniltahan täytyy digiboxi ostaa 149 €
Vaiko kenties Plustv verraton 23 € korttimaksuineen/kk ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Vaiko kenties Plustv verraton 23 € korttimaksuineen/kk ? "
Ei sen Plustv:n korttimaksu mitään 23 euroa kuussa ole, vaan 2,99 jos en väärin muista. Verraton paketista on ollut tarjous jossa sen saa 10 eurolla kuussa.
Maxivisionin bokseja saa 129 eurollakin kun vähän katsoo mistä sellasen ostaa.
Päätös on sun, Maxivision kuitenkin tarjoaa suuremman määrän kanavia ja myös HD:ta.
Verraton on 10 € 3 € korttimaksu 2kk ja seuraavat 4kk 20 € 3 € korttimaksu
Ei ihan noin, tarkalleen Plustv:ssä korttimaksu on 2,99 euroa eikä 3 euroa, ja paketin kk-maksu normaalisti 19,95 eikä 20 euroa. Vaikka onkin sentin viilausta niin kannattaa silti olla tarkkana noiden hintojen kanssa.
Vielä lisätäkseni ekaan kommenttini niin sanon että tärkeintä ei pitäisi olla se mitä maksaa vaan se että mitä aikoo katsoa eli millaisia kanavia haluaa. Jos se on yhdentekevää mitä kanavia aikoo hankkia niin on melkeinpä sitten yhdentekevää hankkiiko mitään pakettia. Eihän ne kanavat ole sinänsä pää asia vaan se että aikoo myös katsoa niiltä jotain. Eli se että ohjelmat kiinnostaa.
Kuuden sentin ero kuukaudessa ei ole mitenkään merkittävä. Nimenomaan kannattaa pyöristää ne hinnat, eikä käyttää markkinamielessä olevia 99-hintoja. Näin hinnan ymmärtää paremmin.
No.....ihan sama mulle.
no maxivisionilla saa tilauksia muutettua helposti vaikka tilaa kanavat vain kuukaudeksi ja sitten jos mielenkiinto vaihtuu niin uudet kanavat. kätevä tallennusmahdollisuuskin.
edulliseksikin tulee ja valikoimaa on älyttömästi.
mutta ei tuossa dna:ssakaan muuta vikaa ole kuin hinta. kanavapaketit on kanavien määrään suhteutettuna kohtuuttoman hintaisia. toimii kyllä hyvin ja hyviä kanaviakin saa.
eli valinta melkein sen pohjalta kumpi sopii tarkoitukseesi paremmin.
Maxivisionilla maksaa _pelkkä_ URHOtv 19.95 € kuussa peruspaketti 6 € päälle. Et aika kalliiks tulee verrattuna dnan pakettiin missä urhotv, 4kino, eurosport ja discovery hintaan 9,9 €/kk ja kaks kuukautta puoleen hintaan. Eikä ole korttimaksuja tuon 6kk aikana.
Niin jos haluaa tuijottaa Urhotv:tä mutta jos Urhotv ei kiinnosta niin Maxivision on parempi vaihtoehto, kanavia on Maxivisionilla yli 140 joten valinnanvaraa on mitä katsoa.