Onko Lenita Airistolla omat hiukset vaiko peruukki? Sama malli vuodesta toiseen...
Onko Lenitalla peruukki?
tuskin omat
6010926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
On peruukki. Jusa Parviainen vahvisti asian blogissaan.
http://jpaarma.blogspot.com/?zx=e67b3652e0536cef
Omat on hiukset, eihän noin rumia peruukkeja ole.
Tykkääkö Leena peppuseksistä?
Kyllä on, en usko että kellään 70- kymppisellä suomalaisella naisella on noin vahvat hiukset, tosin onhan se mahdollista. Mutta kun on aina samalla mallilla. Kaikki kiitos Lenitalle. Tosi tyylikäs nainen jokainen saman ikäinen voisi ottaa hänestä mallia. Kiitos rehellisyydestä hän sanoi että hänestä ei saa pullantuoksuista ihmistä mitenkään. Lapsiahan hänellä ei ole, mutta uskon että hän ei myöskään ole tehnyt siitä ongelmaa itselleen, luulen että se on oma valinta. Onhan elänyt aivan huikaisevaa elämää matkustellut ja nähnyt kaikkea, en voi muuta kuin ihailla ja ajatella jos itse olisin päässyt samaan.
Päässyt samaan? Missä on tuo naisen kompetenssi? Neuvosto-Suomen viimeisiä jäänteitä kun itseään nostamalla saa suljetussa ympäristössä eläneet urpot luulemaan itsensä nostajasta jotakin merkittävämpää.
Lapsia ei ole, sillä rinnalla käyneet miehet ovat valinnan aina tehneet.
Turha julkkis lman merkittäviä omia saavutuksia.Oman aikansa Martina Aitolehti.
Älä viitsi verrata Lenita Airistoa johonkin aitolehmään!!!
Turha julkkis Ilman merkittäviä omia saavutuksia."
Niin totta, niin Aitolehti.
peruukki
Voi olla ettei ole peruukki, mutta hiukset saa näyttäviksi ja tuuheuksi pidennyksillä tai jatkeilla. Varmaan sellaisia asennettu Lenitallekin aika ajoin. Hiuksia voi pestä ja muotoilla kuin normaalisti ja kestää kuukausia. Kellä on rahaa satsata niin saa kuontalon näyttämään hautaan asti yhtä tuuheelta kuin nuorena.. Moni moni julkkis käyttää noita. Hiusjatkeet ja pidennykset ovat tehty normaaleista hiuksista..
Ei ole peruukki eikä mitään lisäkkeitä. Käy usein kampaajalla ja permis tukee hiuksia.
Mitä duunia se on elämänsä aikana tehnyt....patjana jollekkin..!!? Peruukki on molemmissa päissä..tarralla kiinni..!!?
Kyllä se tuossa liki 80 vuoden iässä jo rupee naisillakin haivenet tippumaan molemmista päistä.
Hirvee kana se on peruukilla tai ilman . En oo ikinä pitänyt tästä ööber DIIVASTA, jolla päähän mahtuu vain yksi asia FEMINISMI. Sellanen mailma missä mies olis kotona vain siitos väline ja muun ajan töissä tienaamassa rahaa naiselleen, joka voisi keikkua diivana stadissa aina miehen laskuun, olis unelma tai ainakin lähellä sitä. Tuksu osastoon kuuluu muitten Martiinoiden ja BööBöö höperöiden seuraan. Lienee peili kotona jonkinlainen isosti vääristävä malli. Niin ja jos tämä kananen sattuu ääntelemään, se on todella hirveetä raakkumista. Olkoon itseensä tyytyväinen, kunhan pysyy pois mediasta.
Vaikka homous ei liity suoranaisesti peruukkeihin, on sitäkin väkeä helpompi ymmärtää, kun tämä on monen naisen esikuva. Pikku Lenitaa liikkuu liikaa katukuvassa ja notkuu baarissa tyrkyllä, mies kon kiva kun maksaa ja siihen se si jääkin.
Lenita on nainen jolla on itsetunto kohdallaan. Karismaa ja lahjakkuutta löytyy. Heikot miehet pelkää ja kateellisina haukkuu kun muuta eivät voi.
Lahjakkuutta mihin?
Kun lenita-keskustelussa pyytää nimeämään yhdenkin lenitan merkittävän saavutuksen, hiljenee keskustelu heti. Miksi?
Lenitalla ei ole mitään saavutuksia. Pelkkää omakehua puoli vuosisataa. Kuten sanottu, aikansa aitolehti, turha julkkis median armosta.
Lahjakkuus löytyy tämän naisen haarojen välistä. Siellä suunnalla on tehty merkittäviä saavutuksia ja saavutuksiahan ne ovat nekin....
Kuten sanottu:
Aikansa Aitolehti.
"Hän on toiminut yrittäjänä kansainvälisessä liike-elämässä yli 40 vuotta; myynyt suomalaisen teollisuuden tuotteita, suunnitellut myynninedistämiskampanjoita, tuottanut Suomi-kuvan promootioita sekä toiminut toimittajana televisiossa (1960-luvun alusta) ja keskustelijana ajankohtaisohjelmissa, muun muassa Kolmoskanavalla vuosina 1988–1991 esitetyssä 7. hetkessä. Vuosina 1967−1969 hän juonsi televisiossa Jatkoaika-ohjelmaa muun muassa Aarre Elon ja Hannu Taanilan kanssa. Airiston liike-elämäkirjoja käytetään myös oppikirjoina ja hän on kysytty luennoitsija korkeakouluissa, seminaareissa ja akateemisten järjestöjen tilaisuuksissa."
Netistä löytää helposti kohteen itse itsestään kirjoittamaa soopaa.
Nyt tarvittaisiin niitä Lenitan muka myymiä tuotteita. Ei kuulkaa konsulenttina teollisuusmessuilla oleminen ole mitään omaa myyntityötä ja suuri saavutus.
Tytöt ovat kuin kaksi marjaa:
Martina Aitolehti on 2000-luvun seuratuimpia suomalaisia viihteen ilmiöitä. Itseoppinut, häpeilemätön, itsestään valikoidusti lähes kaiken julkisuudelle antanut, ihastusta ja vihastusta herättävä määrätietoinen nainen, joka on tottunut tekemään mitä haluaa. Ja nyt hän haluaa laulaa. Lajikseen hän on valinnut yhden maailman eniten kilpaillun genren: englanninkielisen dancepopin.
Martinan ensimmäinen single esitteli suomalaisille poptähden, jollaista kansa ei olisi odottanut kuulevansa. Viihdemedian kuningatar osaa myös laulaa- ja millä tavoin! Kohtalokkaan syvä-ääninen Martina viskasi 9 Digits -sinkullaan luun kurkkuun epäilijöille ja mikäli niitä vielä senkin jälkeen riittää, vie tuttu asenne Martinaa tiimeineen eteenpäin: koirat haukkuvat ja karavaani kulkee.
Martina-nimeä kantava levy julkaistaan maaliskuun lopulla ja sen tekijäkaartista löytyy Suomen dancepopin kärkinimiä, kuten DJ Mobster levyn vastaavana tuottajana. Biisit on räätälöity artistille itselleen ja lopputuloksena on hienosti soiva ja jymäkästi potkiva dancepop-albumi, jollaiselle on tilausta klubeilla ympäri Suomen.
Keikoille Martina suuntaa tutun ja näyttävän Dazzling Ladies -tanssiryhmänsä kanssa ja livenä Martina tulee häikäisevien naistensa kera esittämään viihdyttävän ja mukaansatempaavan show:n - sellaisen, jota vain Martinalta on lupa odottaa. Martinan keikat välittää LiveNation ja hänen kotisivut keikkakalentereineen löytyvät osoitteesta www.martinaaitolehti.fi. Neidon vauhdikkaita kuulumisia voi seurata myös Facebookissa ja hänen tapahtumarikasta arkeaan seuraava huippusuosittu tosi-tv –sarja saa jatkoa, kun Martina ja Esko: Isku Kolumbiaan alkaa SubTV:n torstai-illoissa 31.3. alkaen.
Wikipedia lähteenä ja Maria Jungnerin isä referenssinä!! Ei sattana! Hae nyt vauhtia jostain Kälviän takaa ennen kuin tulet lisää itseäsi nolaamaan!
Mitä KONKREETTISTA esim. Esa Saarinen on saanut aikaan. Kaikilla kun ei se ura on lukuja ja tunnustuksia. Voi vaikuttaa yhteiskunnan kannalta muutenkin merkittävästi. Sinulla on nyt vaan tarve lytätä naisten motivoija ja rohkea toimija. Hah!
"Voi vaikuttaa yhteiskunnan kannalta muutenkin merkittävästi."
Lopeta kuule se kiertely ja kirjoita selvällä suomen kielellä miten on Lenita Airist ovaikuttanut yhteiskunnan kannalta merkittävästi.
Eikö sinua hävetä toistella oppimiasia ja mikä kamalinta vieläpä uskomiasi tyhjiä lauseita. Anna vastaukset kysymyksiin äläkä nolaa itseäsi enää.
Kuinkas tää nyt näin hiljeni tää keskustelu? Pyydettiin vain laittamaan niitä Lenitan saavutuksia ja mainetekoja esiin. Mitään ei löytynyt vai?
Se, että puhuu naisten puolesta on rohkeaa ja merkittävää. Toimii esikuvana ja rohkaisijana naisille yrittäjyyteen. Joku kerrankin sanoo miten asiat ovat. Elää rohkeasti sellaisen elämän kuin haluaa. Sinulle nähtävästi liikaa.
Siinäkö koko elämän työ? Paasannut naisten puolesta ja ollut konsulenttina teollisuusmessuilla........ Kovat on ollut sitten mummolla puheet itsestään.
Aikansa MArtina Aitolehti. Turha julkkis.
Ja niitä Lenitan saavutuksia tähän alle listaa KITOOOOOOOSSSS!
Mitä eikö löydy!? HÄMMÄSTYTTÄVÄÄ!
Just tuota mieltä
Hyvä tanssija ja tanssin opettaja!
No miksei edistä suomen asioita nyt, kun olis kovempi tarve.
Molempia tyttöjä niin Aitolehteä kuin Airistoakin yhdistää se tosiasia, että suurimmat saavutukset ovat tehty reisiä levittämällä!
Mitenkäs sen älyn kanssa. Aitolehdellä sitä selvästi ei ole ja lenitalla taas leikkaa ja varsin terävästi. Jos lenitalla on miehiä ollut, ei se älyä tai taitoja vähennä. Mitä ovat ne miehet jotka ovat antaneet itsensä käyttöön. Olisiko niille joku sopiva nimitys? Mielellään ruma sellainen.
Ottakaapa google avuksi ja lukekaa, mitä kaikkea Lenita on saanut aikaiseksi.
Turha rutkuttaaa tai arvostella häntä....tehkää perässä, luulenpa ettei onnistu.
Sepäs se, kun ei Google löydä mitään mainitsemisen arvoista saavutusta.
Ei ole keisarilla vaatteita ja Kyöpelivuren emänällä kaapua.
Lenita yrittäjä ja diplomiekonomi. Lenita on oikeasti varakas, ei vain teeskentele sellaista kuten ulosottovelkainen Aitolehti.
Käyttäköhän Lenita ite tennissukkia ?
jos Tenat loppu.
Olisi varmaan aika huvittava näky kaljuna, tulee kynitty kana mieleen.
Ajatelkaapa Lenitaa ilman peruukkia, meikkiä ja hienoja vaatteita. Olisi tavis, tavallinen. Eli uskottavuus rakennetaan ulkonäöllä.... Ihmiset vahtaavat naamiota herisemättä, sama se mitä puhuu.
Miten voi ihmiset olla näin ilkeitä.
En ole mikään Lenita-fani mutta kyllä hän on rohkeasti elänyt sellaista
elämää mitä on itse halunnut. Hiukset ovat Lenitan tavaramerkki oli sitten
peruukki vai mikä tahansa.
Olen juuri sairaudesta johtuen hankkinut peruukin, onneksi sellaisia saa
kun kanssaihmiset ovat noin raakoja.
Pelaakohän tennistä ?
mb1
kolme plus bkaksi on viisi .
Jo 60 - luvulla kirmaisi erottajan mäkeä alas. Hiukset hulmuten. Silloin luulin ja uskon vieläkin että pitää peruukkia... Kenenkään hiukset ei kestä jatkuvaa tupeerausta ja lakkaa.
Tämän olen häneltä telkasta oppinut "yksikään mies ei ole kyynelteni arvoinen"
maagikko
Linnan tähdissä Lenitalla ei ollut yhtenä aamuna peruukkia vielä kun häntä tultiin herättämään. Oli harva tukka, musta kyllä sekin mutta selkeästi huomasi että peruukki on muutoin aina käytössä, paitsi öisin.
Miksi sitä hyvää mallia muuttamaan?
olin kerran kampaajalla ja silloin Lenita toi peruukin mukanaan.
Pitikö kantaa vai kulkiko hihnassa?
Ainakin Lenkun napa on alkuperäinen, siis 83 v.
Jos vertaa Airaa ja Lenitaa niin Airalla vaikuttaa olevan oma tukka.
Molemmilla on peruukki.
Kyllä se vaan vanhetessa kaikki muuttuu. Tuon ikäisenä kuin Lenita ja Aira, on hiukset jo harmaat ja ohuet. Esim. Airan paksut, pitkät punaiset letit ovat hiuslisäkkeitä, otsalla näkyy omaa ohutta hiusta, jossa on harmaa juuri ja värjätty punaiseksi. Lenitalla on koko peruukki.
Merkillistä , että menee peruukkikeskusteluksi , kun piti arvioida naisen ansioita
Pikkasen huvittaa tää vertailu Aitolehteen—ei voi pahemmin metsään mennä
Diblomi ekonomi, ikänsä töitä paskinut ihminenkö on saman arvoinen kun tää sivistymätön , kouluttamaton , työtön tissiteline
Täällä kirjoittelevat on niin nuoria ettei liki kahdeksankymppisen Lenitan vienninedistämis kampanjat ympäri maailman ole näille tuttuja
Mutta on kyllä loukkaavaa niputtaa hänet yhteen , yhden lähivuosien ylivoimaisesti turhimman tyrkyn kanssa
Melko särmikkään persoonan Lenita kyllä omaa, mutta se on ollut varmaan tarpeen miesvaltaisilla aloilla työskennellessä
Arvon Aitolehti hukkuu kyllä aikanaan toisten tyrkkyjen kanssa unholaan , mitään merkittävää ei jää jäljelle muisteltavaksi
Piti olla diplomi , sori siitä
Mikä on diblomi?
Sehän on typo , ymmärsitkö kuitenkin asian pointin vai oletko Martina fani
Pennutko täällä pelkästään kirjoittelee, kun puututaan pelkkiin kirjoitusvirheisiin ollakseen oikeassa? Mitä kunnollista mielipidettä ei ole.
En ymmärrä täällä kirjoittavien ihmisten ilkeyden Määrää! Inhottavaa luettavaa!!
Diplomiekonomilla ja salarakas-nakumallilla ei taida olla mitään muuta yhteistä kuin se, että kumpikin käyttää karvalakkia.
Miten voi ihmisiä kiinnosta jonkun toisen hiukset, oli ne sitten omia tai peruukki....?
Voi miten kätevää jos on peruukki. Oottaa siinä eteisen lipaston päällä ja eikun päähän ja baanalle.
On sillä lainapeite.
Oli tai ei. Minun elämääni se ei hetkauta suuntaan eikä toiseen.