Matkaan aikaa pari viikkoa, ja kaikki vinkit tervetulleita :) eritoten kaipaan vinkkejä aamupalan suhteen, hotellissamme ei siis aamupalaa ja olisihan se kiva mennä johonkin hyvään paikkaan aamiaiselle. Jotenka onko kenelläkään tietoa tälläisestä paikasta? Muutenkin jos hyviä ruokapaikkoja tiedossa niin otan ne ilolla vastaan? Sekä mitä yökerhoa suosittelette 35v.pariskunnalle? Ja mistä taas on hyvä pysyä kaukana.
Playa del Inglesin paras aamupalaravintola
reissuun pian
103953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä aamupala löytyy ainakin Sahara playa buffetista. Muistaakseni 9€ kahdelta ,valikoimaa löytyy ja siisti paikka. Sijainti Alfereces Provisionales kadun päässä ennen rantakatua oikealla .Kokeilkaa jos ei ole liian kaukana majapaikasta.
Suosittelen myös Saharaa,edullinen ruokapaikka.
Sahara on edullinen, mutta kahvi tuoksuu ihan pask... he keittävät sen paikalliseen merestä putsattuun veteen joten suolajäämät aiheuttavat hajun. Maku sinänäsä ei ole ihan paha.
kiitos paljon tiedosta :)
Sahara Playa on hyvä. Voi aloittaa aamun kuohuviinillä ! Avenida de Gran Canarialla on pihviravintola El Carreton jossa olen käynyt lukuisia kertoja. Kannattaa mennä ajoissa että saa istumapaikan. Löytyy 100 metriä Iskelmä Baarista itään. Playa de Solissa tulee iloista ruotsalaista tanssimusiikia jos
suomalainen itkelmä ei jaksa kiinnostaa. Tropicalissa saa tanssia salsaa ja lattareita. Näillä pääsee varmaan alkuun.
Jäi kertomatta loistava lounaspaikka San Fernandon puolella osoitteessa 2 Plaza Morro Jable josta löytyy paikka nimeltä El Pico Pico. Paikalliset käyvät sieltä hakemassa syötävää ja ruoka on hyvää. Käyn siellä aina kun on asiaa Fernandon puolelle iltapäivisin. Löytyy Googlen kartasta street wiew toliminnolla.
Rantakuppiloista parhaaksi havaittu ensimmäinen kuppila rantaostarilla majakanpuoleisesta päästä.Kuppilan nimeä en muista.Reilun kolmen vuoden aikana kaikki on keritty testaamaan.
Ryysyrannan kello 6 aamulla, se raaka lihapiirakka ja Jussin suosikkibrandy on sellainen kerran koettava juttu myöskin.
Siellä on tosiaan aamukuudelta tupa puolillaan, ja piirakka perseestä, mutta sopii kuin nenä päähän siihen aamufiilikseen.
Morjens, juhlitaan synttäreitä Kanarialla ja haluaisin tilata flamenco esiintyjän ja kitaristin esiintymään. Mistähän voisi varata tuollaiset astistit. Aika on huhtikun alussa.
Kiitoksia jo etukäteen.
T: Teijo
Mine tulla soitta, sinä maksa paljo vai vahase? Soitta flameco, soitta viulu, soitta huilu, soitta hanuri ja myos haitari soitta.
Haluako naisesi hoito? Mine huva macho.