älkää ostako keltaista vessapaperia!!!

eipä kutise enää

Kärsin jatkuvasta kirvelystä ja kutinasta useamman vuoden ja ostelin hiivavoiteita turhaan. Lopulta sain mentyä lääkäriin ja kuulin että monet saavat hirvittäviä allergiaoireita vessapaperin keltaisesta väriaineesta. En ollut osannut edes epäillä moista, mutta jo samana päivänä vaihdoin keltaisen serlan värjäämättömään lotus luonnonsäästäjään. Kirvely loppui kokonaan kahdessa päivässä!

En takuulla ole ainoa joka saa allergisia oireita tuosta väriaineesta, mutta tieto asiasta on aivan liian vähäistä. Levittäkää hyvät ihmiset sanaa ja kertokaa muillekin, että noin pieni asia kuin vessapaperin vaihto voi nostaa elämänlaatua huikeasti. Jatkuvan kirvelyn sietäminen on aivan täyttä helvettiä.

3

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiitos

      Nyt selkisi sekin kutina.

    • VessaPaperi1

      Minulla on ollut sama ongelma, tuo paperi ei ole hyvä vessaan : )

      • ******************

        kiitos tiedosta nyt vasta uskon itseäni tosin en kyllä enää vuosiin ole ostanut tuota keltaista wc paperia ku se ei vaan sovi niin ei sovi ! Millähän se värjätään?olisi kiva tietää ku on niin epäsopivaa ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      178
      4638
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2514
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2182
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1719
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1338
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1271
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1183
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      145
      1170
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      945
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      117
      877
    Aihe