Oi vuosi, mitä oletkaan tuonut elämääni.
Vuosi sitten kääntyi elämänkirjassani lehti. Aloitin täysin puhtaalta pöydältä
Tulit elämääni, jo heti alusta lähtien tiesin, että jotakin elämää suurempaa on nyt tapahtumassa.
Niin olikin, intuitioni oli taas oikeassa.
Jouduin elämäni vuoristorataan. Tunne-elämäni heräsi uuteen eloon, kiitos siitä sinulle.
Kävimme kovia ja vielä kovempia keskustelua... kasvoin, muutuin jäädäkseen. Toivon, että paremmaksi ihmiseksi. Kovuus, tylyys ja kovat arvot karisi minusta pois.
Kiitän sinua siitä, sinun elämänkatsomusta, kannustusta ilman en olisi tälläinen kun nyt olen.
Kiitos että tulit elämääni. Kiitos, että olet.
Vuosi sitten kääntyi elämänkirjassani lehti. Aloitin täysin puhtaalta pöydältä
Tulit elämääni, jo heti alusta lähtien tiesin, että jotakin elämää suurempaa on nyt tapahtumassa.
Niin olikin, intuitioni oli taas oikeassa.
Jouduin elämäni vuoristorataan. Tunne-elämäni heräsi uuteen eloon, kiitos siitä sinulle.
Kävimme kovia ja vielä kovempia keskustelua... kasvoin, muutuin jäädäkseen. Toivon, että paremmaksi ihmiseksi. Kovuus, tylyys ja kovat arvot karisi minusta pois.
Kiitän sinua siitä, sinun elämänkatsomusta, kannustusta ilman en olisi tälläinen kun nyt olen.
Kiitos että tulit elämääni. Kiitos, että olet.
Vastaukset 39
Vanhimmat
miks sä tänne kirjoitat, jos hän tuli elämääsi ?
Siksi, koska se juuri nyt tällä hetkellä tuntui hyvältä. :)
okei, jatkukoon ihana elämänne yhdessä ja että hyvä tunne kestää :))
Kerron kyllä ajatukseni hänelle itselleen sinä oikeana päivänä, mutta en tänne, vaan suoraan hänelle :)
hieno homma! mutta onko hän silloin vielä odottamassa sinua. Jaksaako elää epävarmuudessa.
Hän jaksaa ensi viikkoon kyllä odottaa... Sitten laitan viestiä, kännykkään tai sähköpostiin.
Uteliaille palstakamuille sen viestin sisältö ei sitten enää kuulukaan... :)
hih, varmasti lähetätkin..ehhehhhee
Hän loukkaantuu syvästi jos lukee kirjoituksesi täältä netistä. Mikään ei loukkaa enempää kuin nettileikkiminen, tiedä se. Otit riskin kun kirjoitit. voit menettää elämässä kaiken jos kirjoitat tänne etkä puhu oikeasti. Se on pahinta mitä voi toiselle tehdä, roikottaminen on kiusaamista.
Toivottavasti hän on jo löytänyt itselleen oikean ihmisen eikä palstapelleä.
ei tuo ap ainakaan mitään leiki. lukekaa kaksi viimeistä lausetta. nehän on yhdessä edelleen
Jos on yhdessä ja elää rakkaussuhteessa ei taatusti vaaranna suhdetta kirjoittamalla tänne palstoille. Jos kohdehenkilö lukee tuon, hän pahoittaa mielenäsä ja suhde päättyy. Palstoille kirjoittelu on erittäin loukkaavaa.
Luulen että tässä on tarkoitus tehdä joku lukijoista mustasukkaiseksi, kilpailuttaa tai jotain muuta.
Aito rakkaus ei ole palstoille kirjoittamista, koskaan.
Olen tuon alkuperäinen kirjoittaja.
Se on juuri noin mitä tekstissä lukee ja kyseessä oleva suhde ei ole ns. rakkaussuhde sellaisenaan.
Jos ahdistaa, hypätkää yli. Hän, kenelle se on kirjoitettu tietää tarkalleen, mistä on kysymys. Se on vain siis hänelle. ;)
Toistan, jos hän lukee tekstisi hän pahoittaa mielensä iäksi.
Nettiin kirjoittaminen on erittäin loukkaavaa.
Kyllä tuosta voi oikea henkilö itsensä tunnistaa.
Nettiin kirjoittelu pilaa kaiken,tiedä se.
jos tuosta pahoittaa mielen niin pyydän anteeksi.
Ei ollut sellaiseksi tarkoitettu.
Enempää väärässä et enää voisi olla. Aloituskirjoitushan on vain ilmaan huudettu ylistys jollekin Ap: lle tärkeälle henkilölle, ei se ole keltään pois. Eri asia sitten onkin kaltaisesi hörhöt, jotka tulevat mustasukkaisiksi jokaisesta kirjoituksesta, missä joku mainitseekaan rakkaus-sanan.
voi vitsi, nyt oikeesti naurattaa. Ootteko jotain teinejä vai jotain ihme hihhuleita. Tuo aloitus sopii varmaan kymmeniin ihmiskohtaloihin, siitä ei kukaan onneksi tunnista itseään. On ihan noloa lukeakin tommosta.
ap, jostain syystä en usko , että se kaveri lukee tuon juttusi. tuskin uskot itsekään....
Ei se ole mustasukkaisuutta vaan inhoa ja vastenmielisyyttä jos lukee täältä kuinka ihmiset kirjoittelevat rakkaudesta. Sellaisen lukeminen tekee surulliseksi, rakkaus on pyhä asia eikä siitä saa kirjoittaa nettiin vaan pitää puhua oikealle ihmiselle eikä muille. Nettiin kirjoittaminen saastuttaa rakkauden, se on kamalaa.
joillain se mielikuvitus saa luulemaan...mustakin muuttuu valkoiseksi. Todellisuus on kuitenkin se, jonka kanssa elämme. Ei noilla saduilla ja tarinoilla saa muuta aikaan kuin surullisen mielen, koska tietää ne pelkäksi unelmaksi.. Eri asia onkin pystyykö itselleen niin tunnustamaan
Kuuleppa imbesilli. Rakkautta on muunkinlaista, kuin sinun haluamaa. Joskus jopa sellaista, ettei sitä voi muualla kertoa, kuin netissä.
Ei luekaan. Siksi ihmetellen seuraan täällä tätä kirjoittelua.
Yksi vaivainen kirjoitus ja siitä alkaa kauhee kuhina.
Ehkä pitää jatkossa tuollaiset tekstit jättää kirjoittamatta.
Huomioikaa myös se että jos kirjoitatte varatulle henkilölle niin hänen puolisonsa voi suuttua näistä jutuista. Usein pettäjiä epäillään kotona ja kaikkea seurataan.
Ei missään nimessä. Juuri näitä tämä harhoihinsa seonnut palstakansa janoaa.
Nythän täällä onkin oikeat koomikoiden kokoontumisajot- Vai että ihan seurataan, epäillään. Joo, taitais olla aihetta hankkia ammattiapua, jos näiden juttujen perusteella...
"Eikä siitä saa kirjoittaa nettiin"
Sinä ja sinun pyhät asiasi. Aina ei voi keskustella!! Ja mikä sinä olet päättämään mistä saa ja mistä ei saa kirjoitella. Kaikesta saa kirjoitella nettiin, varsinkin jos ei kirjoittele toisista tunnisteita eikä aiheuta vahinkoa. Vahingonaiheuttamiseksi ei lasketa sitä kun sinä loukkaannut jokaisesta viestistä missä puhutaan rakkaudesta, se on ihan sinun omaa vajavaisuuttasi. Ihmisillä on erilaisia tilanteita. Kipeita, vaikeita joskus mahdottomiakin. On hyvä että käsittelee asioita vaikka sitten netissä koska se oma pää on joskus vaan riittämättömän pieni.
yhtä tyhjän kanssa kaikki höpötykset, ihan naurettavaa touhua koko homma. yksin olette ja jäätte jos ette osaa irl kommunikoida.
Tuossa taas paljastui yksioikoinen näkemyksesi. Joku voi olla jo kaksin, eikä siis jää yksin, vaikkei sitä haaveidensa kohdetta koskaan saakaan, ehkäpä juuri siksi, ettei halua rikkoa mitään jo olemassa olevaa.
Trolli, neitsyt ja puutteessa!
---->tyhmä, puhkin...ttu, puutteessa!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4830425
Olet ainakin Mies . mutta miksi kirjoitat sen tänne ,koska hän on sun elämässäsi edelleeen. Onko tämä nainen kenelle kirjoitat varattu nyt ?
Alkuperäisessä viestissa et mainita rakkaus -sanaa kertaakaan ja olen mies, jos se nyt jotakin kiinnostaa.
Kovuutta sinussa on jäljellä ,se ei ole karissut minnekkään.
Tunteesi ovat hyvinkin voimakkaat
Rakkaus on tehnyt särön ,välität hänestä ,kiellät itseltäsi kaiken sen kauniin joka sydämessäsi tunnet.
Kirjoitat kauniisti jostakin. Älä ota itseesi näistä haukkujista ja tosikoista. Myös mulle tapahtui vuosi sitten jotain ihmeellistä ja olen edelleen kiitollinen ja onnellinen siitä. Vaikka välillä tuntuukin pahalta ja ahdistaa vallitseva tilanne, en voi silti enää koskaan kyseenalaistaa tunteiden voimaa. Tsemppiä sulle :)
Kiitos noista sanoista. Arvostan kovin.
Tunteet, mikä ihana ja kamala sana yhtäaikaa.
Ne on ja pysyy, toisaalta niin onnellinen, mutta välillä minuakin ahdistaa... Ikävä iholle ja toisen luokse, joka niin paljon merkitsee, mutta pitää.......olla vaan.
miksi pitää olla vaan, onko hän varattu ? vai mikä mättää?
Jep on varattu. Nyt minut varmaan ristiinnaulitaan tänne palstalle. Tiedän.
Alkaa se moraalisaarna ettei paremmasta väliä, taidanpa jättää vastaukset lukematta.
Katsos minka helvetin sitä tunteilleen tekee, vaikka toinen on varattu... Katkaiskoon kirurgi hermoradat vaikka, se ei muuta tilannetta mihinkään suuntaan.
Ainoa joka tähän auttaa on viikatemies.
No niin aloittakaa solvaaminen. Siitä vaan.
Niin totta! Pitää vain OLLA, vaikka tekisi mieli tehdä ihan jotain muuta! Helpottavaa silti tietää, että on muitakin samassa tilanteessa olevia. Tämä on vain elämää ja pitää yrittää nauttia mahdollisimman paljon. Yritän ottaa tästä tunteesta kaiken positiivisen irti nyt kun vielä voin. Odotan iltaa, jotta voin halata tyynyä ja haaveilla itseni uneen. Odotan huomista, jotta saisin edes vilaukselta nähdä hänet ja ihmetellä taas miten minulle pystyikään käymään näin.
hmm, taidat olla V...?