Hyvästi Kristilliset!

Matti Mäkelä teki miehen työn.

Kaupunginhallitus/kaupunginvaltuusto toteaa esitettyjen selvitysten perusteella Kari Kärkkäisen menettäneen vaalikelpoisuutensa ja valtuutetun luottamustoimen päättyneeksi 26.3.2012 alkaen.

Päätös:

Kärkkäisen jättämän eroanomuksen takia asian käsittely raukesi.
18357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Matti Mäkelä nosti asian ensimmäisenä esille. Sillehän ei mitään voi. PerSuille tästä ei heru pisteitä. Pöty vain apinoi toisten juttua. PerSuthan voisi nostaa esille tämän iljettävän seikan, nimittäin kesken vaalikauden loikkaamisen. Se loikkaaminen kun on suurempaa äänestäjien aliarvioimasta. Kotipaikka voi vaihtua mutta vain luikurit vaihtaa aatetta. Paananen ja Markkanen ovat hyviä esimerkkejä. Pitäis osata tehdä johtopäätökset.

Äänestä
  • Esa Tuovisen tuskaan voi todeta muuta kuin äänesi kuulen auttaa en voi.

    Äänestä

  • sitä niittää mitä kirjoitti:

    Esa Tuovisen tuskaan voi todeta muuta kuin äänesi kuulen auttaa en voi.

    hei kirjoittaja on Savontien grillin Keksa muut eivät tiedä hallitusasioita.

    Äänestä

  • Keksan vuodatusta kirjoitti:

    hei kirjoittaja on Savontien grillin Keksa muut eivät tiedä hallitusasioita.

    Keksa valmistelee kovasti minne loikkaisi seuraavana kun keulakuva poika hävisi kuvioista.
    Asiat hoituu savontien grillä siksi kartamme koko paikkaa.
    Eikös ristillisten paikka ole kirkko vai onko Keijo tekemässä herätystyötä pakanoiden keskuudessa.

    Äänestä

Totta! Kyllä loikkari on iljettävä otus. Sota-aikana kohtalo oli kova. Jos ihmiseen ei voi luottaa vähäisessäkään asiassa niin kuinka sitten isommissa. Halveksin loikkareita. Se on melkein sukurutsaa.

Äänestä

Yhtyyköhän PerSut tähän loikkarihommaan. Hehän yhtyvät kaikkeen. Tikapuista lähtien.

Äänestä

Pasi Paananen tulee saamaan kunnallisvaaleissa paljon ääniä. Tulemme keskittäneet ryhmämme (Kotimäki) äänet Pasille täällä varkaudessa. Toivotaan
Pasin jaksavan eduskuntavaaleihin saakka, että saisimme tosi hyvän miehen äänestettyä eduskuntaan.

Äänestä

Erkki-Anteron kanssa täysin samaa mieltä! Pasi Paananen on loistava tyyppi ja tulee saamaan todellakin paljon ääniä. Hän on rehellinen, vaatimaton (=EI ITSEÄÄN TÄYNNÄ) ja hänestä saamme seuraaviin eduskuntavaaleihin hyvän ehdokkaan! Ei tarvitse höpöttää arjen turvallisuudesta, niinkuin Haapala, vaan on kokonaisuus joka kattaa isompiakin asioita kuten lapsiperheiden, nuorten, työttömien ja vanhusten asema. Paananen on oikeilla asioilla ja perehtyy niihin.

Äänestä
  • kyllähän sitä jokainen vaalien alla perehtyy juuri niihin asioihin ,joilla tietää pääsevänsä aina korkeimmalle pallille,mut kun vaalit on ohi
    ääni muuttuu kellossa.
    niitä asioita ei enää muisteta millä on vaaleissa ratsastettu.
    kunhan itsellä pyyhkii hyvin.

    Äänestä

Koska LOIKKARI on ollut luotettava? No PerSuilla onkin rikollisjegien taustatuki

Äänestä
  • olisi myös ymmärtämättömät Jarmo Ihalainen ja Kari Kärkkäinen ilman pekua ja vaatimuksiaan ;)

    Äänestä

Narsisti on aina narsisti.

Äänestä

Hei! Älkää nyt Keksaa kovast parjatko. Onhan hänellä poliittista kokemusta ensin vasemmistolaisena pioneerina, sitten demarina ja nyt krisuna. Eikös sillä taustalla ole jo vaikkamitä saavutettavissa?

Äänestä
  • Onhan risuissa vielä tosi hyviä valtuutettuja jäljellä että kyllä hommat hoituu ja saavat Varkauden nousuun

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lorun loppu kirjoitti:

Matti Mäkelä teki miehen työn.

Kaupunginhallitus/kaupunginvaltuusto toteaa esitettyjen selvitysten perusteella Kari Kärkkäisen menettäneen vaalikelpoisuutensa ja valtuutetun luottamustoimen päättyneeksi 26.3.2012 alkaen.

Päätös:

Kärkkäisen jättämän eroanomuksen takia asian käsittely raukesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu