Kapteenin_tuoli

Juju_ukko

Ei ole mikään ihme kun en ole naista saanut:

"Tuore tutkimus vahvistaa mediassa aika ajoin kiertävät huhut, joiden mukaan naiset voisivat saada orgasmin pelkästä liikunnasta. Tutkimuksessa ei selvitetty ilmiön yleisyyttä, mutta lehti-ilmoituksella tavoitettiin viidessä viikossa lähes neljäsataa naista, jotka olivat saaneet orgasmin tai kokeneet seksuaalista mielihyvää liikunnan aikana.

"Tulokset viittaavat siihen, ettei orgasmi ole naisille välttämättä vain seksuaalisuuteen liittyvä asia", sanoo tutkimusta johtanut Debby Herbenick Indianan yliopistosta. Lisäksi ilmiö voi kertoa siitä, mitä naisen kehossa tapahtuu orgasmin aikana.

Orgasmiin ja seksuaaliseen mielihyvään liittyivät erityisesti liikuntamuodot, joissa tarvittiin vatsalihaksia. Yksittäisistä vatsalihasharjoituksista nousi esiin etenkin niin sanottu kapteenin tuoli, jossa nostetaan polvia rintaa vasten.

1

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuolissa pölähti

      ei ou ullu orkasmi se on ollu pieru

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      244
      2044
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      84
      1228
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      90
      1067
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1045
    5. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      123
      850
    6. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      847
    7. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      101
      809
    8. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      121
      771
    9. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      124
      716
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      23
      701
    Aihe