Kuinka kauan kesti ennekuin Cipralexit rupesivat vaikuttamaan. Itse olen syönyt neljä viikkoa. Sänkyssä maannut sujuvasti yötä päivää kolme viikkoa, kun mikään ei huvita. Koska unikaan ei hevillä tule otan yöllä 30mg Opamoxia. Kolme lääkäriä uusinut mulle Opamoxit aikanaan, eikä kaksi niistä edes tavannut minua. Omalääkäri vaihtui just. Uusi omalääkäri aloitti kesälomansa ja tarjolla olisi sijainen kenen kanssa keskustella. Et sillei.
auttaakohan cipralex?
muumio
2807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä hätäile, mulla kesti huomattavan kauan (vähintään tuon 4 viikkoa) ennen kuin Cipralex alkoi skulata. Viiden viikon kohdalla olo oli kuitenkin jo timantti. Sinänsä lääkkeen alkuoireet olivat mulla täysin erilaiset: ei ollut passiivista, löysää mikään-ei-huvita -oloa (enkä ole ikinä masentuneisuuteen ollut taipuvainenkaan) vaan hysteeristä paniikkia pukkasi. Mutta kuitenkin.
Meikäläinen on 2 päivää vasta syönyt: väsyttää kamalasti, haukotuttaa koko ajan ja tuntuu ettei saa henkeä, lisäksi särkee ja on veltot ja kankean oloiset kaikki raajat. Jospa tää tästä iloksi muuttuu..??