olen 15-vuotias tyttö ja seurustelen itseäni vuoden vanhemman pojan kanssa. Meillä menee hyvin, ja olemme olleet pari kuukautta yhdes. Poikaystäväni on alkanut haikailemaan seksin perään jne. mutta minua ajatus ei kuitenkaan miellytä. Hän sanoi että voitaisiinko ainakin aluksi aloittaa käsipelillä (esim. että koskettelisin hänen intiimipaikkoja jne), mutta minä en pidä ajatuksesta. Oloni tuntuu todella tyhmältä ja nololta jos minu täytyy hiplata poikakaveriani jne. Mikä minussa on vikana? En haluaisi koskea poikakaverini penikseen jne mutta hän niin kovasti haluaa -.- Minua oikeasti kammottaa koko ajatus! Auttakaa mitä teen?!
pelottaako vai mikä mättää?
helpppme
10243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mikä siinä on nii kauheeta :DD perustele hyvä ihminen -.- . mua ärsyttää se kun mun muija koko ajan yrittää kosketella mun kalua mutta kun itseyritän häntä kosketella ensaa ):
Ei tarkoittaa ei. Eiköhän poikaystäväsi jaksa odottaa sen aikaa että olet valmis.
Oletko seksuaalinen ihminen? Harrastatko itsetyydytystä? Jos ei mitkään seksuaaliset asiat tunnu kiinnostuvan niin voit olla aseksuaali tai hormonisi eivät vielä sille tasolle ole päässeet että tällaiset asiat vielä kiinnostaisivat.
rölölölölölölölölölölölööö
no mitäs luulit mitä tollaset pojat tytöiltä haluaa
Anna vaan sille pilluu tietenki......
Mikäs tämän alaikäisiin sekaantujan pojan ikä on? Seksi alaikäsien kanssa johtaa vankilatuomioon!
Opettele lukemaan, jooko?
Kannattaa kertoa pojalle asia niin suoraan kuin pystyt. Voit ottaa asian heti hänen kanssaan puheeksi, tai viimeistään silloin kun asia on ajankohtainen, eli kun hän ehdottelee sinulle edellä mainitsemiasi asioita. Kun hän ehdottaa jotain tällaista, sano suoraan ja selkeästi ei, ja kerro ettet ole vielä valmis. Hänen pitäisi se kyllä ymmärtää, ja jos ei ymmärrä niin sitten ei hyvä juttu.
Itse poikana voisin sanoa, ettei välttämättä epäsuoraa kieltoa (jos vaikka sanot ettei huvita nyt) ymmärrä kieltona, vaan poika saattaa jatkaa ehdotteluja / käsiseksin pyytämistä oikeasti ymmärtämättä ettet sitä tahdo.
Älä alistu pojan tahtoon, älä tyydytä häntä käsin jos koet sen epämiellyttäväksi. Ehkä et myöskään pidä siitä että poika mahdollisesti koskettelee sinun alapäätäsi, jos sekin tuntuu epämiellyttävältä niin ilmaise se. Älä alistu. Kerro hänelle mitä ajattelet, koska välttämättä hän ei osaa lukea ajatuksiasi. Lemmen huumassa poika ei ehkä tule seuranneeksi sinun käyttäytymistäsi niin että osaisi lopettaa. :)
Paljon onnea teille kahdelle! :)
Naisen kuuluu alistua!!
Poika on taas katsellut liikaa pornoa ja saanut hienoja ideoita.
Harrastat seksiä sitten, kun SINUSTA siltä tuntuu. Poika voi kyllä tyytyä oman käden oikeuteen siihen asti.
Tosin te kyllä eroatte ennen kuin ehditte mitään sen kummempaa tehdä, joten en nyt menettäisi yöuniani.