miten löydän elämän kumppanin ikinä!?

Olen hieman alle 20-vuotias lesbo tyttö. En tajua miten ikinä löydän naisen. Haluaisin kovasti löytää tyttöystävän, mutta miten? Tiedän, että saatan kuulostaa säälittävältä.
9525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En tiedä, Qruiserista? Ite etin sieltä... tosielämässä en tunnista lesboja heteroista, mikä hieman hankaloittaa. Homobaarit tietty toinen helppo paikka.

Äänestä

Kisu kisu, mistä oot?

Äänestä

Itse olen huomannut että turhalla etsimisellä ei löydä. Pitää relata ja etsiä vaikka harrastuksia tai mennä setan toimintaa mukaan. Kotoa ei ne kumppaniehdokkaat tule hakemaan, ja itse en baariinkaa luottaisi. :P Toki eihän sitä ikinä tiedä.. :)

Äänestä
  • Kyl mä uskon, et etsivä löytää. Vanha sanonta ei taida päteä. Jos elelee etsimättä niiin ja moni asia huomaamatta, jotka voisi auttaa sitä löytämistä :) Kannattaa kulkea tuolla ulkona silmät auki, avoimin mielin.

    Äänestä

Mä uskon, että etsivä löytää. Vanha sanonta ei taida päteä. Jos vaan elelee etsimättä, saattaa moni löytämisen kannalta tärkeä asia tai vihje huomaamatta. Kyl tuolla kantsii kulkea silmät ja mieli avoimena, etsien :)

Äänestä

Miksi haluat löytää kumppanin/tyttöystävän?

Äänestä

No minkäköhän takia ihmiset haluaa löytää kumppanin:) Eikös se ole päivänselvää..

Äänestä
  • Ei tietenkään, miksei voisi kyseenalaistaa.
    Siis edelleen: minkä takia haluaa?

    Äänestä

mut voiks rakastumisen järkeillä ja optimoida? Vaikka kävis kaikki naiset qruiserista läpi ni eihän se takaa mitää, sitte menee käymää ostamassa maitoa ja törmää kassalla elämänsä naiseen. Siks mä ainakin luulisin ett parempi kehittää itteään, elämäänsä, kuin miettii mistä saa ihmisen elämäänsä. Ehkä silloin haalii vääränlaisii kun on vaa pakko saada joku.

Tasapaino on kai hyvä olla tässäki asiassa, vähän ku shoppais vaatteita, sillo kun tarvii jotai ja ettii ni ei löydä mitään ja ottaa sen sitte mikä ois lähinnä sitä mitä tarvii. Sitte ku ei etsi mitää ni löytää ne parhaimmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kisu.kisu kirjoitti:

Olen hieman alle 20-vuotias lesbo tyttö. En tajua miten ikinä löydän naisen. Haluaisin kovasti löytää tyttöystävän, mutta miten? Tiedän, että saatan kuulostaa säälittävältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu