virtuaalinen välikysymys oli hauskaa kuultavaa Eduskuntatalon lehterillä.Tuo eilinen välikysymys Maailman ensimmäinen virtuaalinen välikysymys ja jollakin tavalla humoristinen.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jopa oot nähäny unta. Janottiko kun heräsit ?
Joo olihan se hauskaa kuultavaa tuo JUHA REHULAN virtuaalivälikysymys,sillä kuulin siellä Eduskuntatalon lehterillä remakkaa naurua REHULAN esityksen aikana.
Varmaan nauroivat persujen alamäelle, kun pressavaaleissa ottivat rökäletappion?
Kyllä ne nauroi tuolle KEPUN TYHMYYDELLE.
määkin luulen, että nauroivat pelkuripersuil?
ELÄ JUSSI TOMMOSIA HÖPISE. Lapsiperheiden tukeen koskemisessa vasuri-oikeisto hallitus teki pahimman virheensä tähän mennessä. Sitäpaitsi tuonkin tuen leikkaus valtiolta siirtyy kaksin tai kolminkertaisesti kuntien maksettavaksi.
Keskusta teki erittäin tärkeästä ja hyvästä asiasta välikysymyksen. On hyvä, että Suomessa on sentään yksi hyvä opposiittiopuolue.
Persujen energia on mennyt pelekästään umpityhmään dragsviikki-walliin asiaan ja keskenäiseen riitelyyn. Keskusta tekee jatkuvasti fiksuja aloituksia.
Tulevat kuntavaalit nostavat kepun suomen suurimmaksi puolueeksi SE ON VARMA !
Niin tosiaankin Suomessa on yksi oppositiopuolue PERUSSUOMALAISET,joka tekee VÄLIKYSYMYKSET todellisuuteen pohjautuen,eikä VIRTUAALIVÄLIKYSYMYKSINÄ niinkuin REHULA ja KEPU TEKI.
Niin tosiaan suomessa on yksi oppositiopuolue persut, jotka menee vaalien jälkeen suoraan oppositioon kun pelkäävät vastuunottoa puheistaan, se on äänestäjien pettämistä!
Ei tuollaaseen riitelevään hallitukseen Perussuomalaiset voineet mennä ja toinen syy oli tuo suomalaisten rahojen kylväminen Etelä-Eurooppaan ja nimeenomaan Kreikkaan.
Tuo jussin selittely on ihan turhaa, persut on pelekuripuolue, ei oppositioon pyrkivää puoluetta enään äänestetä!
Mutta haapavetiset äänestää sankoin joukoin Perussuomalaisia ensisyksyn kuntavaaleissa,sillä KEPU jää kakkoseksi ja Perussuomalaiset nousee ykköseksi.
en määkkää välitä pelekuripersuis ei oppositio saa olla päätavote!
Tännään nähhään perusujen oikea välikysymys äänestys. Välikysymys on aiheellinen ja aito. Välikysymys tehdään oikean ja avoimen tiedottamisen puolesta. Pääministeri on tuonut tämän puolustusvoimia koskevan tiedon Wallinin sekoilun aikana absoluuttisen oikeana, kunnes heräsi "kasakan" nauruun.
Tänään tästä persujen välikysymyksestä äänestetään. Veikkaampa, että jälleen vääryys voittaa.
Tässäkö on persujen voima, vaikka kepu avittasikkin.