Hei kaikki seikkailuhenkiset!
Järjestämme ohjatun vaelluksen Utsjoen kunnassa sijaitsevaan Kevon luonnonsuojelupuistoon heinäkuussa 2012.
Jos sinulla on ollut aina polte päästä Lappiin, muttet ole vielä omilla siivilläsi sinne asti päässyt niin tässä on Sinulle oiva tilaisuus!
Sinulla on kohtuullinen peruskunto, erätaidot ei niinkään tarpeellisia.
Vaellukselle otamme 13 henkilöä, eli mistään isosta kansanvaelluksesta ei ole kyse.:) Teltat, ruoanlaittovälineet ja ruoat tulevat järjestäjien puolelta. Tarvitset vain kohtuullisen peruskunnon (päivämatkat 8-13km), ulkoiluvaatteet, hyvät jalkineet ja reipasta mieltä!
Matkan lähtö & paluu: Jyväskylä.
Klikkaa kuvaa; lisätietoja
http://picsit.fi/k/ps2gj.jpg
Ottakaa rohkeasti yhteyttä - mukaan mahtuu!:)
Terveisin,
Harri
Haluatko vaeltamaan Kevolle?
2
230
Vastaukset
Entäs, jos lähtis Mäntyharjusta? Ikää on 60 silloin, mut en oo ihan rapakunnossa.
Mitäs toi synttäriyllätys maksaa?- Vaeltamaan
Hei!
Valitettavasti kimppakuljetus starttaa Jyväskylästä. Pikaisesti kaivelin Matkahuollon sivustolta että matkat bussilla Mikkelin kautta Jyväskylään kestäisi kolmisen tuntia. SItten on eri juttu jos sattuu omistamaan auton.:)
Hintaa reissulla on vain 275€, tarkoitus on järjestää reissu sillä hinnalla että tavan ihmisilläkin on varaa osallistua! Jokos katsoit tuota lisätietoja-kuvaa? Siellä selviää vastaus muutamiin muihinkin kysymyksiin.
Ikä ei tuottane ongelmaa, jos on terve ja arvelee kuntonsa riittävän tuohon matkaan.:) Mikään kiirehän ei meillä luonnollisesti ole!
Terveisin,
Harri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1914388Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313160Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma302864Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602746PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672733Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902605Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142341Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k992098- 1001190
- 601082