puheita, kun Katainen julisti absoluuttista totuutta, että puolustusvoimat ovat yksin tehneet päätökset lakkautetuista varuskunnista.
WALLIN TIESI ETTÄ TÄMÄ EI PITÄNYT PAIKKANSA!!! WALLIN VAIKENI JA LUULI ETTÄ ASIA EI TULE KOSKAAN JULKI!!!
WALLIN JOHTI SIIS TAHALLAAN KAIKKIA KUULIJOITA HARHAAN.
WALLIN TIESI ETTÄ TÄMÄ EI PITÄNYT PAIKKANSA!!! WALLIN VAIKENI JA LUULI ETTÄ ASIA EI TULE KOSKAAN JULKI!!!
WALLIN JOHTI SIIS TAHALLAAN KAIKKIA KUULIJOITA HARHAAN.
Vastaukset 11
Vanhimmat
MIKSI?
puolustusministeri joutuu todellakin eroamaan ministerin virasta koska paine nousee koko ajan häntä vasten...
anteeksi anto ei riitä että ministerin valaa on rikottu JULMASTI..
Wallin valehteli ja anteeksipyyntö ei riitä.
Mitä jos joku tappaa jonkun, ja pyytää vain anteeksi ja juttu on sillä selvä. Anteeksipyyntö riittäää.
Wallinin valehtelu näin suuressa asiassa on rangaistava teko. Wallin tulee erottaa ministerin virasta. Suomalaisten luotto on mennyt.
kokoomuslaiset pyytelevät anteeksi. Venäjä Venäjä Venäjä, tuommoinen hullu päästetään USAn puhumaan täyttä paskaa, niin kokoomusloinen kun ei
ole mitään tekemistä puhutaan paskaa ja verotetaan.
Ruottalainenhan se on. Niiiden luotto on mennyt jo vuoiskymmeniä sitten.
Hyvä esimerkki on Taxellin Toffee. Hän kuuluu vieläkin puolustavan Finnairin salaisia "palkankorotuksia" sanomalla, että laki kieltää niistä kertomisen. Kuka tietää mikä laki kieltää?
Ei Walliini yksin valehtele, siellähän on hallituksessa kaikki valehdelleet ÄÄNESTÄJILLE, Jutalla Niinistöllä Paavolla on yhteinen narikka jossa käydään kääntämässä tai vaihtamassa takkia.
...ja otetaan pikku punssit, niin että katainenkin kaatuilee, vtttu joku on lämssy sitä turpaan,
Kanerva sanoi eilen A-studiossa, että Kataisen on täytynyt tietää Asioiden etenemisestä. Kanera ssiis sanoi Kataisen valehtelevan.
ja silti äänestivät wallinin luottamuksen puolesta
kokoomus on moraaiton puolue
Minusta tämä on nyt vielä raskauttavampaa, että Wallin ei ole edes julkisuudessa korjannut Kataisen puhetta.
Tässäkin suhteessa Wallin on toiminut vilpillisessä mielessä.
Kun pääministeri on asiakirjaväärentäjä, ja valhtelija on aihetta olettaa, että nuokin keitokset on yhdessä junailtu...............Walliini valehtelee, Katainen valehtelee, Urpilainen valehtelee.......................Lain ja peruslain rikkojat.
Oikeuskansleri, yliin poliisijohto, talousrikospuolen johto, kaikki ilmeisesti talutusnuorassa, keinoina:Lahjonta, uhkailu, kiristys.
Tuolla tarvittaisiin ison luokan suursiivo, ennenkuin olisi pienintäkään mahdollisuutta palata demokratiaan ja laillisuuteen.
Lauma rikollisia johtaa, ja sitten vielä isompi lauma, jotka on em. keinoin saatu katsomaan läpi sormien maanpetoksellista toimintaa. valtionomistusten kavalluksia, ja ties mitä.