ja eritoten Ilkka Kanervalle jos sattuu olemaan koiraihmisiä ja sattuisi jopa lukemaan tätä palstaa :))) Ilkka Kanerva sanoi A- studiossa pontevasti, että Suomi tarvitsee ruotsinkielisen väestönsä ja saattaisi olla, että meitä ei olisi olemassakaan ilman tätä kielivähemmistöä.
Olen itsekin ajatellut tätä asiaa ja olen prikulleen samaa mieltä Kanervan kanssa, vaikkakin betre folk ja muuta ja muuta, mutta silti !
Olen itsekin ajatellut tätä asiaa ja olen prikulleen samaa mieltä Kanervan kanssa, vaikkakin betre folk ja muuta ja muuta, mutta silti !
Vastaukset 5
Vanhimmat
se nyt onki ainoo asia mistä noiden öykkärilahtareiden kanssa voi olla samaa mieltä(ja erimieltä persujen kanssa). Jostain ihme syystä ne on nyt saaneet vedettyä suomalaiset, fiksutkin, kölin ali kuustoista-nolla.
Mä voin laittaa terveiset Cannonballin kautta.
Äänestä sinä sitten jatkossakin valehtelijoiden tukijoukkoja. Ja vielä turkulaisia.
Ei se Ike täällä käy, sinähän voit laittaa hänelle tekstaria niin terveisesi menee varmasti perille ja jos olisit nuorempi niin voisit saada puutarhan hoidon opastustakin.
Ai, mä olen aina luullut että saduissa on koiraihmisiä, vai olikse niitä susihukkasia, eiku ihmissusia.