Flunssa ja vatsa

Näköjään muillakin ollut samanlaisia oireita kuin minulla. Eli tänään alkoi töissä nenä vuotamaan ja iltaan mennessä ihan tukkoinen olo. Mutta tämän lisäksi vatsa meni sekaisin. Ei ainakaan vielä täysin ripulilla mutta tuntuu ettei sekään kaukana ole.
22029
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

etsin itsekin tietoja,koska minulla juuri saamanlaiset oiret:flunssa ja vatsa mene kerran päivässä sekaisin

Äänestä

itselläni oli samaa alkuvuodesta. flunssa ja vatsa sekaisin, vatsaoireet kesti 1-2pvää, flunssa tietty pidempään. mietin itse silloin että mitä se on, mutta silloin selvisi että lapsen hoitajalla ja tämän siskollakin oli ollut samaa, flunssaa ja 1-2pvää vatsa sekaisin. ette ole ainoita :) jännää tuossa vatsassa oli se että maha ei ollut kipeä, vessaan ei tarvinnut juosta, kävit vain pissillä ja samalla vetäs löysät pönttöön. ei sen kummempia, hävis yhtä hämysti ku tulikin toi vatsavaiva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vatsis kirjoitti:

Näköjään muillakin ollut samanlaisia oireita kuin minulla. Eli tänään alkoi töissä nenä vuotamaan ja iltaan mennessä ihan tukkoinen olo. Mutta tämän lisäksi vatsa meni sekaisin. Ei ainakaan vielä täysin ripulilla mutta tuntuu ettei sekään kaukana ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu