nokian vs. GY

Kummat olis paremmat: Nokian NRHi vai Goodyear Hydragrip? Jos kerta nokialaiset ei ole pyöreitä...
Sais samaan hintaan...
54974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yhtä hyviä ovat. Ostin itse NRHi:t keväällä ja hyvin ovat pelanneet. Nokian NRHi oli kärjessä kevään rengastesteissä, tuskin olisi pärjännyt jos rengas ei olisi ollut pyöreä. Itsekkin mietin muita vaihtoehtoja mutta päätin ostaa kotimaiset renkaat. Meiltä loppuu Suomesta työpaikat jos emme osta Suomalaisia tuotteita.

Äänestä
  • Kaikki kansat vaan ostamaan oman maan tuotteita huolimatta kuinka laadukkaita tai laaduttomia ovat. Menestyis nokiakin kivasti, varsinkin kännykkäpuoli, kun myis miljardin sijasta miljoona tuotetta. Huoh...

    En käytä enää kumpaakaan merkkiä mutta kyllä se Gy on aina osannut ominaisuuksiltaan paremmat kiekot vääntää. Laatuongelmia sieltä ei puutu.

    Äänestä

  • Jamppa kirjoitti:

    Kaikki kansat vaan ostamaan oman maan tuotteita huolimatta kuinka laadukkaita tai laaduttomia ovat. Menestyis nokiakin kivasti, varsinkin kännykkäpuoli, kun myis miljardin sijasta miljoona tuotetta. Huoh...

    En käytä enää kumpaakaan merkkiä mutta kyllä se Gy on aina osannut ominaisuuksiltaan paremmat kiekot vääntää. Laatuongelmia sieltä ei puutu.

    En ymmärrä Nokian renkaiden aliarvostusta. Olen autoillut yli 20 vuotta ja käyttänyt erimerkkisiä laaturenkaita. Kaikki ovat pelanneet hyvin, niin Michelinit, Goodyearit, Pirellit, Bridgestonet kuin myös Nokialaiset.

    Talvirenkaissa olen suosinut aina Nokialaisia koska ne on kehitetty juuri Suomen talveen. Nyt myös Nokian kesärenkaat ovat kansainvälistä huippulaatua. NRHi voitti keväällä kolme rengastestiä, se ei voi olla sattumaa. Ostin Nokian NRHi:t ja olen erittäin tyytyväinen niihin 3000 km kokemuksella tämän kevään ja kesän kuivissa ja märissäkin keleissä.

    En ole kuullut koskaan kenenkään valittavan Nokian renkaiden laadusta. Jos niissä on ollut 1950 - 60-luvuilla laatuongelmia niin se on historiaa. Tänäpäivänä Nokian uudet rengasmallit ovat hyvää laatua ja Nokian tuotekehittely alan kärjessä.

    Äänestä

Itse ostin Nokian NRHi ja nyt muutaman sadan kilometrin jälkeen tilasin Goodyear Hydragrip:it. Meteli oli Nokian Renkaissa aivan käsittämätön, jopa Bridgestonen Turanza on hiljaisempi koolla 205/55/16.

Äänestä
  • Molempia kokeiltu tänä kesänä ja Nokian NRHi todettiin järkyttävän meluisaksi kun taas Goodyear HydraGrip on todella miellyttävän hiljainen samassa Toyotassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sierra kirjoitti:

Kummat olis paremmat: Nokian NRHi vai Goodyear Hydragrip? Jos kerta nokialaiset ei ole pyöreitä...
Sais samaan hintaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu