nyt on menossa kapasiteetti ongelmista se vaihe että pitäisi tehdä reklamaatio liittymän irtisanimiseksi. miten se reklamaatio oikein tehdään?
reklamaation teko
5
742
Vastaukset
- elisalle..
teet elisalle kirjallisen ilmoituksen johon kirjoitat yhteystietosi ja syyn miksi vaadit että yhteys irtisanotaan ja lähetät kirjeen elisan pääkonttoriin.
Ratavartijankatu 5, Helsinki
PL 1
00061 ELISA - Ellen Ahonen
Sain teiltä laskun (5,90 e) tänään 11.4.2014.
Teilllä ei mielestäni pitäisi olla minulle mitään asiaa, koska olen DNA:n asiakas.
Kun siirryin DNA:lle, he lupasivat ilmoittaa teille, että en ole enää asiakkaanne.
Puhelimeni siirtyi DNA:lle 13.1.2014 js mobiiliyhteyteni jo sitä ennen. Olen kuitenkin saanut 13.1.2014 jälkeen teiltä useita laskuja, ja maksanut ne, koska olen pelännyt niiden joutumista perintään.
Vaadin teitä poistamaan nimeni (ja kaikki muutkin tietoni) asiakasluettelostanne, koska en ole enää asiakkaanne.
Ellen Ahonen, puh. 0451036335
(asiakasnumeroni teillä oli 20827129)
Kaikki teidän laskunne (jotka olen maksanut) ovat minulla tallessa, ja asia on varmennettavissa myös pankkini tiliotteella, jos sellaista tarvitsette.
Olen ollut asiasta yhteydessä kuluttaja-asiamieheen. Otan kuluttajaviranomaisiin uudelleen yhteyttä, ellette lopeta kaikenlaisen postin lähettämistä minulle- jänispussissa
HÖPÖ HÖPÖ HÖPÖ HÖPÖ HÖPÖ HÖPÖ.
Minkäverran saat palkkaa DNAn mainostamisesta? Kuka lienetkin?
- defermat
samoja kokemuksia kuin ellenillä, minulla oli e- sopimus, jossa maksun tapahtuu, jos hinta alle 20 ja en huomannut lopettaa sopimusta enkä huomannut, että maksuja meni automaattisesti, laskuja on tullut toista vuotta. Saunalahden liittymää ei minulla ole ollut vuosiin ja irtisanoin liittymän puhelimitse jopa kahdesti, mutta maksut senkun kummittelevat. Mihin voin tehdä reklamaation??????? Saunalahden laskuerittelyssä verkkopankissa näkyy, että liittymästä ei ole soitettu. Meni siis vain perusmaksu, mutta hyvin monta kertaa, jolloin siitä kertyy sievoinen summa. Minä en kerro minkä firman liittymä on käytössä, joten en sorru mainostukseen ja höpöhöpömies taitaa olla saunalahden palkkalistoilla.
Liittymän laskutus lakkaa kun sopimus irtisanotaan. Jos olet kahdesti irtisanonut liittymän niin voisit laittaa minulle yksityisviestinä (http://elisa.fi/palstatiimi) omat ja laskusi tiedot niin selvitän asian. Voin tännekin sitten tiedot saatuani halutessasi vastata, mistä moinen on johtunut, ettei jää muita mietityttämään. :)
Matias / Palstatiimi
http://elisa.fi/palsta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724334Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003770Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363459- 513060
- 402548
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182469Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222242- 231906
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151682Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331642